fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zapowiedź Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Iławie – Zapisy już otwarte!

IławaZapowiedź Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Iławie - Zapisy już otwarte!

Komenda Miejska Policji w Iławie zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do udziału w już X edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie, organizowane pod patronatem Wójta Gminy Iława, to okazja do uczczenia pamięci tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

reklama

Komenda Miejska Policji w Iławie, już po raz dziesiąty, organizuje Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie to, pod patronatem Wójta Gminy Iława, stanowi hołd dla tych, którzy niezłomnie walczyli o niepodległość Polski.

Cele biegu

Bieg ma na celu przede wszystkim uczczenie pamięci bohaterów walk o wolność Polski. Uczestnicy będą mogli pokonać dystans 1963 metrów, symbolizujący rok, w którym zginął ostatni “Żołnierz Wyklęty” – Józef Franczak ps. “Laluś”. Do wyboru jest również krótszy, rodzinny dystans – 400 metrów. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno biegaczy profesjonalnych, jak i amatorów.

reklama
Kierowca przekroczył prędkość o 96 km/h na krajowej S7: wysokie sankcje za niebezpieczną jazdę

Informacje o rejestracji

Start biegu planowany jest na 27 lutego 2022 roku. Chętni do udziału mogą zgłaszać się poprzez formularz dostępny na stronie Komendy Miejskiej Policji w Iławie, lub bezpośrednio w Komendzie. Termin zgłoszeń upływa 25 lutego 2022 roku. Wszyscy biegacze, którzy zgłoszą swój udział, otrzymają pamiątkowe koszulki i medale.

Plakat z informacją o biegu

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Nieodpowiedzialni kierowcy na celowniku iławskiej policji
Niebezpieczny motorowerzysta zatrzymany przez policję. Teraz odpowie przed sądem