5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Jak usunąć tłuste plamy ze ścian?

Materiał partneraJak usunąć tłuste plamy ze ścian?

Ściany naszych wnętrz są niejednokrotnie wizytówką czystości naszych domów, mieszkań, biur, czy innych obiektów użyteczności publicznej. Nic więc dziwnego, że dbamy o ich czystość. Niestety czasami w toku przeciętnej eksploatacji dochodzi do pojawienia się tłustych plam na powierzchni naszych ścian. Jak skutecznie pozbyć się tłustych plam z powierzchni ścian? Poznaj kilka skutecznych metod i ciesz się doskonałą czystością własnych ścian każdego dnia.

reklama

Czym zmyć tłuste plamy ze ścian?

Tłuste plamy na ścianach pojawiają się z różnych przyczyn, w różnych pomieszczeniach. Istnieją jednak sprawdzone, skuteczne metody, dzięki którym uda się usunąć nawet najbardziej uporczywe trudne plamy, bez konieczności ponownego malowania ścian – wyjaśnia przedstawiciele portalu wnętrzarskiego. Co jednak najważniejsze, by cieszyć się z satysfakcjonujących efektów i rezultatów, przede wszystkim, bez względu na środek, który będziemy stosować, musimy być bardzo delikatni i precyzyjni w czyszczeniu, by nie spowodować odbarwienia, zwłaszcza na ścianach w innym kolorze niż biel. Co więcej, najważniejszą, złotą zasadą jest fakt, że tłuste plamy ze ścian należy zmywać zaraz po ich powstaniu.

Skuteczny w walce z tłustymi plamami będzie standardowy, zwyczajny płyn do mycia naczyń. To środek, który ma za zadanie rozpuszczać tłuszcz na talerzach czy garnkach. Nic więc dziwnego, że płyn poradzi siebie także z tłustą plamą na ścianie. Co ważne, należy użyć dużą ilość płynu na powstałą od tłuszczu plamę. Piana, która wytworzy się z płynu do mycia naczyń, pozwoli nam skutecznie pozbyć się niechcianego zabrudzenia, wchodząc w strukturę farby.

reklama

Kolejną znaną metodą jest zebranie tłuszczu ze ściany przy pomocy ręcznika papierowego, by następnie posypać plamę mąką ziemniaczaną albo talkiem.

Rewelacyjnym, domowym sposobem, który pomoże nam pozbyć się uporczywych, tłustych plam ze ścian, jest także pianka do golenia, którą po prostu należy zaaplikować na zabrudzenie.

Czy można usunąć tłuste plamy ze ścian bez malowania?

Można usunąć tłuste plamy ze ścian bez malowania. Liczy się jednak delikatność w wykonywanych czynnościach. Jeśli do zmycia plamy będziemy używać ostrej strony gąbki, powstałe zabrudzenie będziemy trzeć oraz szorować, z całą pewnością cały proceder zakończy się koniecznością ponownego malowania, ale nie ze względu na plamę, a ze względu na odbarwienia koloru ściany. Zbyt intensywne tarcie to najgorsze, co możemy zrobić.

reklama

Jak zmyć tłuste plamy ze ścian?

Oprócz właściwych środków, które pomogą nam pozbyć się tłustej plamy ze ścian, z całą pewnością należy zastosować także właściwe narzędzia. Może to być zwyczajna, miękka szmatka, która będzie mocno nasączona używanym detergentem. Może być to również miękka gąbka. Plamę delikatnie nacieramy, okrężnymi ruchami, od góry do dołu. Natarte, spienione miejsce, pozostawiamy na około 5 minut. Po upływie tego czasu miejsce zabrudzenia przemywamy wodą, także od góry do dołu. Końcowym etapem jest osuszanie przy użyciu papierowego ręcznika.

Jak zamalować tłuste plamy na ścianie?

Jeśli zdecydujemy się na zamalowanie tłustych plam powstałych na ścianie, również musimy wiedzieć, jak poprawnie wykonać całą czynność. Jeśli na tłustą plamę położymy przy użyciu wałka bądź pędzla kolejną warstwę farby, z całą pewnością nie uda nam się uzyskać satysfakcjonujących efektów. Zalane miejsce należy odtłuścić. W tym celu przed malowaniem należy nasączyć tłustą plamę na ścianie benzyną ekstrakcyjną. To pozwoli na doskonałą neutralizacja tłustych plam przed malowaniem. Jeśli tłusta plama pomimo to przebija po pomalowaniu, wówczas możemy zastosować do zamalowania farbę olejną, o zbliżonej barwie i odcieniu do koloru ściany, a następnie, po wyschnięciu, położyć finalną farbę, która znajduje się na całej powierzchni ściany.

Nietrudno o nieestetyczne, tłuste plamy na ścianie. Wystarczy, chociażby pryśnięcie oleju, by w naszych wnętrzach powstały nieestetyczne zabrudzenia. Nic więc dziwnego, że domowe sposoby, które pozwolą nam na skuteczne pozbycie się tłustych plam, są na wagę złota. Postaw na sprawdzone rozwiązania i spraw, by żadna tłusta plama na gościła na ścianach Twojego domu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia