fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 21 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Oglądając program o pracy policjantów postanowił wezwać patrol dla żartu

Wiadomości Oglądając program o pracy policjantów postanowił wezwać patrol dla żartu

Policjanci interweniowali w jednym z piskich mieszkań. Młody mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy mówiąc, że zamierza popełnić samobójstwo. Zgłaszający nie podał adresu. Po jego ustaleniu policyjny patrol natychmiast tam pojechał. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 34-letniego mężczyznę będącego pod wpływem alkoholu. Powiedział on, że oglądał film o pracy policjantów, więc postanowił wezwać ich sobie dla żartu. Został za to ukarany mandatem.

W czwartek po godzinie 19.00 na numer alarmowy 112 zadzwonił młody mężczyzna mówiąc, że potrzebuje pomocy w odebraniu sobie życia. Zgłaszający rozłączył się nie podając nazwiska, ani adresu. Wyłączył też swój telefon.

Oficer dyżurny bardzo szybko ustalił do kogo należy numer telefonu, z którego było zgłoszenie. W ten sposób określił też miejsce zamieszkania dzwoniącego. Pod ustalony adres natychmiast skierował policyjny patrol.

Interwencja miała miejsce w mieszkaniu na jednym z piskich osiedli. Policjanci weszli do środka. W mieszkaniu był tylko 34-letni mężczyzna, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Nic nie wskazywało na to, że zgłaszający zamierza odebrać sobie życie.

W rozmowie z 34-latkiem funkcjonariusze potwierdzili, że to on dzwonił na numer alarmowy. Powiedział, że oglądał w telewizji program o pracy policjantów. Postanowił więc sobie zażartować i wezwać funkcjonariuszy do swojego mieszkania, aby zobaczyć, jak to jest naprawdę.

Za nieuzasadnione wezwanie policji mieszkaniec Pisza ukarany został mandatem w wysokości 200 złotych.

Pamiętajmy, że służby ratunkowe – policja, straż pożarna, czy pogotowie ratunkowe są po to, aby nieść pomoc ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Osoba, która wywołuje fałszywy alarm zgłaszając zdarzenie tylko dla żartu musi ponieść tego konsekwencje.

Artykuł 66 Kodeksu wykroczeń mówi: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.”

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x