3 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Budowa nowego centrum handlowego ruszyła. Inwestycja wymusi zmiany w organizacji ruchu

OlsztynBudowa nowego centrum handlowego ruszyła. Inwestycja wymusi zmiany w organizacji ruchu

Niespełna rok po tym jak władze Olsztyna udzieliły zgody na budowę centrum handlowego w sąsiedztwie lotniska Olsztyn – Dajtki, projekt nabiera tempa. Decyzja otworzyła drogę dla rozpoczęcia prac nad “budynkiem usługowo-handlowym o powierzchni sprzedaży do 2000 m kw.” w strategicznym miejscu przy ulicach Sielskiej i Lotniczej. Inwestycja wymusi zmiany w organizacji ruchu.

reklama

Na tym terenie ma powstać nie tylko centrum handlowe. Jak mówił “Gazecie Wyborczej” prezydent Piotr Grzymowicz, w lokalizacji tej trwają prace związane z niwelacją terenu. W bliskim sąsiedztwie obiektu powstanie stacja paliw oraz salon samochodowy.

Zmiana w organizacji ruchu

Z uwagi na oczekiwany wzrost ruchu samochodowego po otwarciu centrum, przewidziane są pewne modyfikacje w układzie komunikacyjnym. Istotnym elementem tych zmian będzie budowa ronda w miejscu obecnego skrzyżowania ulic Sielskiej i Lotniczej, które będzie miało za zadanie upłynnić ruch w tym rejonie.

reklama

Inne inwestycje handlowe w Olsztynie

Choć część lokali się zamyka, olsztyński rynek handlowy jest w stałym rozwoju. Oprócz wspomnianego projektu w mieście planowane są inne inwestycje, w tym budowa dyskontu sieci Aldi przy ul. Płoskiego naprzeciwko marketu Decathlon. Co więcej, kolejne dyskonty Aldi mają powstać w okolicach osiedla Sterowców w Dywitach, gdzie niedawno otwarto stację paliw. W podolsztyńskiej miejscowości, w miejscu dawnej siedziby firmy Centbet powstanie też nowa placówka sieci Lidl.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
10 sierpnia 2023 13:01

Po ty wycięli setki drzew aby postawić nowy stragan?

jojtek
10 sierpnia 2023 14:45

kurw… kto wybierał tego pajaca, rozjeba… cały olsztyn tymi wykopami, złamas nie skonczy jednego a drugie zaczyna, jeban… popapraniec

Polecane
Ogłoszenia