fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Ważna ulica Śródmieścia remontowana po raz kolejny

OlsztynWażna ulica Śródmieścia remontowana po raz kolejny

Władze miasta znów zdecydowały o przystąpieniu do remontu nawierzchni ul. 11 Listopada.

reklama

To kolejne starcie z problemami na tym odcinku.

Ważna ulica

Ulica 11 Listopada to nieduża, ale strategicznie umiejscowiona ulica w śródmiejskim sercu Olsztyna. Jej obecna forma to efekt wcześniejszej renowacji centrum miasta, którą przeprowadzono dla potrzeb nowej linii tramwajowej.

reklama

Podczas tej przebudowy ulica została zawężona, a jej nawierzchnia pokryta kostką brukową. To nadało miejscu swoisty, unikalny charakter. Zmieniając jej formę, zdecydowano się także na nowe chodniki i niewielkie obszary zieleni.

Od renowacji do remontu

Niedługo po zakończeniu prac budowlanych zaczęły pojawiać się problemy. Na ulicy tworzyły się koleiny, a kostka brukowa zaczęła się robić luźna. Mimo przeprowadzonych drobnych napraw, problemów nie udało się wyeliminować. W 2018 roku konieczne było przeprowadzenie praktycznie całkowitej przebudowy ulicy, która obejmowała wymianę podłoża oraz ponowne ułożenie kostki.

reklama
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Pstrowskiego

Powracający problem kolein i kolejne prace

Po przeprowadzonym remoncie wydawało się, że problem został definitywnie rozwiązany. Niestety na ulicy 11 Listopada znowu zaczęły pojawiać się nierówności i koleiny, co zaowocowało decyzją o kolejnym remoncie nawierzchni.

Prezydent Olsztyna potwierdził “Gazecie Wyborczej”, że remont jest nieunikniony. Podpisano już umowę na jego realizację w ramach tzw. wykonawstwa zastępczego. Prace remontowe, do których nie chciała przystąpić firma odpowiedzialna za budowę śródmiejskiego odcinka pierwszej linii tramwajowej, zostaną sfinansowane z kwoty gwarancyjnej założonej przez tego wykonawcę.

Zakończenie prac zaplanowano na październik.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
7 sierpnia 2023 08:30

Setki lat temu kładli bruk i trzyma się nadal. Teraz robią żeby tylko zgarnąć kasę. Takie specjalisty.

ala
7 sierpnia 2023 22:29

Skąd ratusz bierze takich pseudofachowców?

Polecane
Ogłoszenia

Władze Olsztyna wstrzymują budowę ronda

W środę wchodzi zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji