16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Skandaliczna nieodpowiedzialność za kierownicą: pijana kobieta uderzyła w słup

BartoszyceSkandaliczna nieodpowiedzialność za kierownicą: pijana kobieta uderzyła w słup

W nocy z soboty na niedzielę kobieta kierująca audi uderzyła w latarnię. Straciła panowanie nad pojazdem, gdyż była pijana.

reklama

Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Prowadziła po alkoholu

W nocy z 29 na 30 lipca 2023 roku patrolujący ulice Bartoszyc policjanci zostali wezwani do poważnego zdarzenia drogowego. Kierująca audi kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w latarnię przy ulicy Jagiellończyka. Już na początku interwencji stróże prawa czuli od kobiety intensywny zapach alkoholu.

reklama

Wstępne badanie urządzeniem AlcoBlow wykazało zawartość prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie 40-latki. W celu precyzyjnego ustalenia ilości alkoholu od kierującej pobrano krew do badań laboratoryjnych.

Prawne konsekwencje

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, za które grozi odpowiedzialność karna. Kobieta odpowiedzialna za zdarzenie w Bartoszycach będzie musiała liczyć się surowymi konsekwencjami.

Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara ograniczenia wolności, grzywna lub pozbawienie wolności do dwóch lat. Dodatkowo na sprawcę przestępstwa może zostać nałożony obowiązek wpłacenia nie mniej niż 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Pijani kierowcy muszą liczyć się też z zakazem prowadzenia pojazdów na okres co najmniej trzech lat.

reklama

Ponadto, za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny do trzech tysięcy złotych lub kara nagany.

Nieodpowiedzialność za kierownicą

Alkohol za kierownicą to jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa na naszych drogach. Niestety są tacy, którzy podejmują decyzję o prowadzeniu pojazdu mimo znacznego upojenia. Takie zachowanie nie dość, że świadczy o braku odpowiedzialności, to jeszcze stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno samego kierowcy jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Świadectwem skrajnego braku odpowiedzialności może być zdarzenie, do którego doszło w Bartoszycach.

źródło: KPP Bartoszyce

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Truskawa
1 sierpnia 2023 09:29

Na bocznych nie stoją 😀

Anna
1 sierpnia 2023 20:27

Cóż za tytuł artykułu – “Skandaliczna nieodpowiedzialność za kierownicą: pijana kobieta uderzyła w słup”, a jak faceci jeżdżą po pijaku to nie ma skandalu??? Zazwyczaj jest tylko informacja, że kierowca miał np. 2 promile ale już skandalu nie ma…..

Polecane
Ogłoszenia