fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Skandaliczna nieodpowiedzialność za kierownicą: pijana kobieta uderzyła w słup

BartoszyceSkandaliczna nieodpowiedzialność za kierownicą: pijana kobieta uderzyła w słup

W nocy z soboty na niedzielę kobieta kierująca audi uderzyła w latarnię. Straciła panowanie nad pojazdem, gdyż była pijana.

reklama

Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Prowadziła po alkoholu

W nocy z 29 na 30 lipca 2023 roku patrolujący ulice Bartoszyc policjanci zostali wezwani do poważnego zdarzenia drogowego. Kierująca audi kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w latarnię przy ulicy Jagiellończyka. Już na początku interwencji stróże prawa czuli od kobiety intensywny zapach alkoholu.

reklama

Wstępne badanie urządzeniem AlcoBlow wykazało zawartość prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie 40-latki. W celu precyzyjnego ustalenia ilości alkoholu od kierującej pobrano krew do badań laboratoryjnych.

Prawne konsekwencje

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, za które grozi odpowiedzialność karna. Kobieta odpowiedzialna za zdarzenie w Bartoszycach będzie musiała liczyć się surowymi konsekwencjami.

reklama
Ostrzeżenie policji: jak nie dać się oszukać kupując opał przez internet?

Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara ograniczenia wolności, grzywna lub pozbawienie wolności do dwóch lat. Dodatkowo na sprawcę przestępstwa może zostać nałożony obowiązek wpłacenia nie mniej niż 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Pijani kierowcy muszą liczyć się też z zakazem prowadzenia pojazdów na okres co najmniej trzech lat.

Ponadto, za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny do trzech tysięcy złotych lub kara nagany.

Nieodpowiedzialność za kierownicą

Alkohol za kierownicą to jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa na naszych drogach. Niestety są tacy, którzy podejmują decyzję o prowadzeniu pojazdu mimo znacznego upojenia. Takie zachowanie nie dość, że świadczy o braku odpowiedzialności, to jeszcze stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno samego kierowcy jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Skontaktuj się ze swoim dzielnicowym za pomocą aplikacji „Moja Komenda”

Świadectwem skrajnego braku odpowiedzialności może być zdarzenie, do którego doszło w Bartoszycach.

źródło: KPP Bartoszyce

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Truskawa
1 sierpnia 2023 09:29

Na bocznych nie stoją 😀

Anna
1 sierpnia 2023 20:27

Cóż za tytuł artykułu – “Skandaliczna nieodpowiedzialność za kierownicą: pijana kobieta uderzyła w słup”, a jak faceci jeżdżą po pijaku to nie ma skandalu??? Zazwyczaj jest tylko informacja, że kierowca miał np. 2 promile ale już skandalu nie ma…..

Polecane
Ogłoszenia

Intensywny weekend dla giżyckich policjantów: wypadki, nietrzeźwi rowerzyści i łamiący przepisy kierowcy na celowniku

Pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej znaleziony podczas grzybobrania w gminie Morąg
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji