fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Quadami jeździ coraz więcej osób. Wśród kierujących są dzieci

WiadomościQuadami jeździ coraz więcej osób. Wśród kierujących są dzieci

Quady coraz częściej widoczne na polskich drogach, zyskują na popularności. Z powodu ich konstrukcji i szybkości, jaką potrafią osiągnąć, jazda nimi może być niebezpieczna. Dlatego też władze apelują o ostrożność oraz przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

reklama

Quady, gwarantujące wiele emocji, przeżyć i możliwość przejażdżki po trudnym terenie, przyciągają coraz większe grono fanów. Te sprytne pojazdy są idealne dla wielbicieli adrenaliny, ale z pewnością wymagają ostrożności. Niektórzy decydują się na zakup quada dzieciom.

Jazda sportowa i rekreacyjna

Quady są najczęściej wykorzystywane do jazdy sportowej, rekreacyjnej, czy też przeprawowej. Zwłaszcza młodzi entuzjaści motoryzacji doceniają te czterokołowce za możliwość dostarczania niezapomnianych wrażeń oraz pojedynków z przyjaciółmi na torach wyścigowych i off-roadowych.

reklama
SPEED walczy z piratami drogowymi. Czy nadmierna prędkość to Twoje codzienne ryzyko?

Ryzyko wywrotki

Kierujący quadem musi jednak pamiętać o ryzyku, jakie niesie za sobą jazda na tych maszynach. Wyjątkowy stosunek masy do mocy, a także niska pozycja i małe koła, sprawiają, że quad może łatwo się przewrócić. Potrzebna jest zatem rozwaga i ostrożność, szczególnie na zakrętach.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Myśląc o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu, kierowcy quadów muszą przestrzegać przepisów. Policja przypomina o konieczności dostosowania prędkości do warunków drogowych, a także o używaniu kasków i innych elementów ochronnych.

reklama

Dzieci na quadach

Pomimo atrakcyjności tego sportu z perspektywy młodych entuzjastów adrenaliny, eksperci z dziedziny bezpieczeństwa i zdrowia dzieci ostrzegają przed potencjalnymi niebezpieczeństwami. Quady, choć wydają się niezwykle ekscytującymi i atrakcyjnymi dla dzieci, niosą ze sobą ryzyko urazów, szczególnie bez odpowiedniego szkolenia i wyposażenia ochronnego. Istnieją organizacje oferujące kursy dla młodych adeptów tej dyscypliny, które z pewnością mogą pomóc w nauce bezpiecznej jazdy, jednak eksperci nadal zalecają ostrożność. Bezpieczeństwo dzieci powinno być zawsze najważniejszym priorytetem.

Kurator powiadomiła policję. Pijana matka stanie przed sądem rodzinnym

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Jak policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Krew to lek: policjanci i pracownicy iławskiej komendy ratują życie jako honorowi dawcy krwi
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji