5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Quadami jeździ coraz więcej osób. Wśród kierujących są dzieci

WiadomościQuadami jeździ coraz więcej osób. Wśród kierujących są dzieci

Quady coraz częściej widoczne na polskich drogach, zyskują na popularności. Z powodu ich konstrukcji i szybkości, jaką potrafią osiągnąć, jazda nimi może być niebezpieczna. Dlatego też władze apelują o ostrożność oraz przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

reklama

Quady, gwarantujące wiele emocji, przeżyć i możliwość przejażdżki po trudnym terenie, przyciągają coraz większe grono fanów. Te sprytne pojazdy są idealne dla wielbicieli adrenaliny, ale z pewnością wymagają ostrożności. Niektórzy decydują się na zakup quada dzieciom.

Jazda sportowa i rekreacyjna

Quady są najczęściej wykorzystywane do jazdy sportowej, rekreacyjnej, czy też przeprawowej. Zwłaszcza młodzi entuzjaści motoryzacji doceniają te czterokołowce za możliwość dostarczania niezapomnianych wrażeń oraz pojedynków z przyjaciółmi na torach wyścigowych i off-roadowych.

reklama

Ryzyko wywrotki

Kierujący quadem musi jednak pamiętać o ryzyku, jakie niesie za sobą jazda na tych maszynach. Wyjątkowy stosunek masy do mocy, a także niska pozycja i małe koła, sprawiają, że quad może łatwo się przewrócić. Potrzebna jest zatem rozwaga i ostrożność, szczególnie na zakrętach.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Myśląc o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu, kierowcy quadów muszą przestrzegać przepisów. Policja przypomina o konieczności dostosowania prędkości do warunków drogowych, a także o używaniu kasków i innych elementów ochronnych.

Dzieci na quadach

Pomimo atrakcyjności tego sportu z perspektywy młodych entuzjastów adrenaliny, eksperci z dziedziny bezpieczeństwa i zdrowia dzieci ostrzegają przed potencjalnymi niebezpieczeństwami. Quady, choć wydają się niezwykle ekscytującymi i atrakcyjnymi dla dzieci, niosą ze sobą ryzyko urazów, szczególnie bez odpowiedniego szkolenia i wyposażenia ochronnego. Istnieją organizacje oferujące kursy dla młodych adeptów tej dyscypliny, które z pewnością mogą pomóc w nauce bezpiecznej jazdy, jednak eksperci nadal zalecają ostrożność. Bezpieczeństwo dzieci powinno być zawsze najważniejszym priorytetem.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia