5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Uwaga na fałszywych konsultantów bankowych! Pani z Ostródy straciła 11 tys. zł

OstródaUwaga na fałszywych konsultantów bankowych! Pani z Ostródy straciła 11 tys. zł

Policjanci z powiatu ostródzkiego ostrzegają mieszkańców przed działalnością oszustów podających się za pracowników banku. Przestępcy korzystając z metody “na telefon”, przejmują kontrolę nad kontami swoich ofiar i uzyskują dostęp do zgromadzonych na nich środków. Niedawno ofiarą takiego oszustwa stała się mieszkanka Ostródy, która straciła ponad 11 tysięcy złotych.

reklama

Podstępni oszuści podający się za pracowników banku to nie nowe zjawisko. W ostatnim czasie wzrosła jednak liczba takich incydentów, zwłaszcza na terenie powiatu ostródzkiego. Kriminolodzy zauważają, że ta forma oszustwa zyskuje na popularności i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa finansowego mieszkańców.

Modus operandi oszustów

Oszuści działają sprytnie. Jak informują miejscowi policjanci, przestępca dzwoni do swojej ofiary podając się za konsultanta banku. Po uzyskaniu zaufania swojej ofiary, oszust wymusza udostępnienie kodu do bankowości internetowej. Tak uzyskane dane umożliwiają przejęcie kontroli nad kontem bankowym oraz zgromadzonymi tam pieniędzmi.

reklama

Straty mieszkańców Ostródy

Kilkoro mieszkańców Ostródy padło już ofiarą tego rodzaju przestępstwa. Wśród nich jest kobieta, która na wniosek fałszywego konsultanta bankowego udostępniła niezbędne do zakładania przelewów dane. Straciła w ten sposób ponad 11 tysięcy złotych, które oszust przelał na inne konto.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia