16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Bohaterska akcja policji na jeziorze. Uratowali dwie osoby na rowerze wodnym

OstródaBohaterska akcja policji na jeziorze. Uratowali dwie osoby na rowerze wodnym

Wszyscy wiemy, jak nagła zmiana pogody może stworzyć nieprzewidywalne i niebezpieczne warunki, szczególnie dla osób na otwartych akwenach. Ta prawda stała się boleśnie oczywista dla dwóch osób, które utknęły na rowerze wodnym w trzcinach i zaroślach na jeziorze Drwęckim. Na szczęście, pomoc przyszła w postaci policyjnych wodniaków z Ostródy.

reklama

W czwartkowe popołudnie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie patrolowali akwen, kiedy otrzymali niepokojący sygnał. Pracownik lokalnej wypożyczalni sprzętu wodnego poinformował ich, że dwa rowery wodne miały problemy z powrotem do brzegu.

Udając się na miejsce zdarzenia, policjanci odkryli, że jedna załoga już bezpiecznie powróciła do brzegu. Drugi rower wodny nadal był jednak na wodzie. Funkcjonariusze rozpoczęli natychmiastowe poszukiwania i zauważyli dwie osoby utknęły w trzcinach i zaroślach na wysokości miejscowości Wałdowo.

reklama

Silny wiatr i deszcz pogorszyły sytuację tych osób, czyniąc ich samodzielny powrót do brzegu niemożliwym. Wobec tego, policjanci udzielili im niezbędnej pomocy.

Dwie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji, zostały bezpiecznie przetransportowane na ląd za pomocą policyjnej łodzi, a ich rower wodny został odholowany z powrotem do wypożyczalni. Cała sytuacja, mimo swojego napięcia, zakończyła się szczęśliwie.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów, co mogło być poważnym wypadkiem, zakończyło się tylko strachem i lekcją na przyszłość. Przypomina nam to o zawsze obecnym ryzyku, które wiąże się z korzystaniem z otwartych akwenów, szczególnie w czasie zmiennej pogody, i o tym, jak ważne jest zawsze być przygotowanym na ewentualność.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia