18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Znamy nowego prezesa zarządzającego Halą Urania. Czy sprosta wyzwaniu?

OlsztynZnamy nowego prezesa zarządzającego Halą Urania. Czy sprosta wyzwaniu?

Niewiele ponad trzy miesiące pozostało do umownego terminu zakończenia prac nad konstrukcją i rozbudową hali Urania. 17 lipca, podczas konferencji prasowej, ogłoszono nazwisko osoby, która obejmie funkcję prezesa spółki odpowiedzialnej za administrację obiektem. Na fotelu prezesa Hali Olsztyn zasiądzie Zbigniew Trzoska.

reklama

Wybór Trzoski został zatwierdzony przez radnych Olsztyna podczas czerwcowej sesji. Prezydent Piotr Grzymowicz z pełnym przekonaniem wskazał na tego kandydata jako idealną osobę na to stanowisko. Podkreślał przy tym ogromne doświadczenie Trzoski.

Kim jest Zbigniew Trzoska?

Wysokie doświadczenie Trzoski ma potwierdzać jego portfolio. Prezes jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, był specjalistą ds. sportu i organizacji Euro 2012 w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Przez lata związany był z ERGO Areną, doradzał również w zarządzaniu Areną Gliwice.

reklama

W 2019 roku obejmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. technicznych na Międzynarodowych Targach Gdańskich S.A. Od 2021 roku pełni funkcję prezesa Ostrowskich Inwestycji Sportowych, gdzie zarządza m.in. Areną Ostrów.

Dla Trzoski zarządzanie obiektami tego typu jest czymś więcej niż tylko pracą. Traktuje to jako hobby. Jest jednocześnie świadomy, że stanowisko to niesie za sobą wielopłaszczyznowe wyzwania.

Wsparcie przed oficjalnym przejęciem obowiązków

Mimo że Trzoska formalnie obejmie stanowisko prezesa 1 listopada, nie ogranicza się tylko do czekania na oficjalne przejęcie obowiązków. Już teraz jest aktywnie zaangażowany w planowanie działalności hali, włączając w to takie aspekty jak koszty funkcjonowania obiektu, realizowane zadania oraz strategie komercyjnego wykorzystania hali.

reklama

Prace trwają

Modernizacja i rozbudowa hali Urania postępuje dynamicznie. Andrzej Rosocha, kierownik kontraktu z firmy Mirbud, podkreśla jednak, że pomimo postępów, nadal jest wiele zadań do wykonania.

Po remoncie główna hala Urania będzie mogła pomieścić 4 tys. widzów. Obiekt zostanie wyposażony w dodatkową halę rozgrzewkową z trybunami na tysiąc osób, szereg mniejszych sal, np. do judo, gabinety regeneracyjne, podziemny parking i kryte lodowisko. Hala ma być także niemal samowystarczalna i ekologiczny dzięki zastosowaniu technologii fotowoltaicznej i gruntowych wymienników ciepła.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qwerty
19 lipca 2023 06:02

Kolejny fachowiec od fikołków, czyj znajomy i od kogo?

Ornung
18 lipca 2023 22:48

A łun z konkursu? Czy z rękawa zębatego prezydenta

Polecane