„Kolekcjoner” min i pocisków pochodzących najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej może usłyszeć zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, a także narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia. 34-latek zbierał i gromadził pod domem niebezpieczne materiały wybuchowe.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”170″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”110″ thumbnail_height=”110″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”60″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Wczoraj rano (08.11.2016) policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy przechowywane są niebezpieczne materiały. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić ten sygnał. Na jednej z posesji ujawnili w sumie 21 pocisków i min przeciwpiechotnych pochodzących najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.
Niewybuchy były wyłożone pod domem, w którym na co dzień miesza 7 osób. Wszyscy mieszkańcy budynku zostali ewakuowani do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej.
Jak ustalili policjanci jeden z mieszkańców obiektu zbierał niebezpieczne materiały i gromadził je pod domem. 34-latek został przesłuchany i w najbliższym czasie może usłyszeć zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, a także narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia.
Osoba, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Policjanci przypominają, zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi nie tylko odpowiedzialnością karną ale przede wszystkim śmiercią lub kalectwem.