fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Agresywny sąsiad gonił mieszkańców z nożem

IławaAgresywny sąsiad gonił mieszkańców z nożem

36-letni mieszkaniec Lubawy został tymczasowo aresztowany na wniosek Sądu Rejonowego w Iławie, po serii incydentów, podczas których dokuczał, wyzywał i groził nożem swoim sąsiadom.

reklama

Uzasadniając swoją decyzję, sąd zważył na fakt, że mężczyzna nękający swoich sąsiadów był niezmiernie agresywny i stanowił realne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

Seryjne nękanie

To nie jest jednostkowy przypadek, gdy mężczyzna toczył się w konflikt z sąsiadami. Incydenty nękania, wyzwisk i groźby nożem miały miejsce przez dłuższy czas. W jednym przypadku zgłoszono, że 36-latek gonił sąsiada oraz jego dziecko po podwórku, między samochodami. Widziano również, jak biega z nożem po klatce schodowej.

reklama

Intensywność i natężenie konfrontacji skłoniły jednego z sąsiadów do powiadomienia policji. Policjanci z iławskiego komisariatu, po przybyciu na miejsce, zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Po dokonaniu niezbędnych czynności został umieszczony w areszcie policyjnym.

Tragiczny weekend na warmińsko-mazurskich wodach: utonięcie 10-latka i liczne interwencje policji

Nieznośny sąsiad za kratkami

Na podstawie zgromadzonych dowodów, mężczyzna otrzymał zarzuty. Biorąc pod uwagę skalę jego działań, sąd postanowił nałożyć na mężczyznę tymczasowy areszt trwający co najmniej trzy miesiące. Okres ten spędzi w więzieniu, oczekując na decyzję dotyczącą wymierzenia kary.

reklama

Kara za groźby

Zgodnie z Kodeksem karnym groźby karalne są poważnym przestępstwem, za które sprawca może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności. Ta sprawa jest nadal na etapie dochodzenia i decyzja o ostatecznej karze dla sprawcy będzie zależeć od jego wyniku. Niejasne pozostaje, czy i jak surowo zostanie ukarany 36-atek. Jedno jest jednak pewne — jego działania nie zostały zignorowane.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Letnie miesiące w powiecie mrągowskim: ponad 2200 interwencji policji, 11 wypadków drogowych i 16 nietrzeźwych kierowców

Szkoła Bezpiecznej Jazdy. Policja prowadzi darmowe szkolenia dla kierowców
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji