4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Nietrzeźwi i bez prawa jazdy za kółkiem – szczycieńscy policjanci wyeliminowali niebezpiecznych kierowców

SzczytnoNietrzeźwi i bez prawa jazdy za kółkiem - szczycieńscy policjanci wyeliminowali niebezpiecznych...

Policjanci z Komendy Policji w Szczytnie systematycznie pracują na rzecz bezpieczeństwa drogowym na terenie ich jurysdykcji. Podczas minionego weekendu wyeliminowali oni z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych kierowców – jednego z aktywnym zakazem kierowania pojazdami, oraz drugiego, który prowadził samochód mimo braku prawka. Ponadto, funkcjonariusze interweniowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych.

reklama

W piątek, 7 lipca 2023 roku, o godzinie 10:30, policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Leyka w Szczytnie. 18-letni kierowca volkswagena nie zachował odpowiednich odstępów za poprzedzającym pojazdem – renaultem – i doszło do kolizji. Mimo to, żadne z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosło obrażeń, a obaj kierowcy byli trzeźwi.

Dzień później, policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego pomiędzy miejscowościami Faryny – Kokoszki. Młody kierowca bmw oraz 37-letni mieszkaniec Warszawy, prowadzący skodę, zderzyli się bocznymi lusterkami podczas wymijania. Szczęśliwie, nikt z pięciu pasażerów obu pojazdów nie odniósł obrażeń.

reklama

Również w sobotę, wieczorem, dzięki zgłoszeniu świadka, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę mercedesa. 36-letni mężczyzna, mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, miał we krwi ponad 1,7 promila alkoholu. Za popełnione przez niego przestępstwa teraz odpowie przed sądem.

Dodatkowo, w niedzielę 10 lipca, policjanci zostali powiadomieni o kolejnym zdarzeniu. 46-letni mężczyzna z gminy Szczytno przewrócił się na skuterze będąc pod wpływem alkoholu. W wyniku zdarzenia odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala. Teraz czeka go proces sądowy.

Tego samego dnia, policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca gminy Rozogi, który prowadził volkswagena pomimo braku prawa jazdy. Sprawa została przekazana do sądu.Ża kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

reklama

Praca policjantów ze szczycieńskiej komendy podczas minionego weekendu pokazuje determinację w dążeniu do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy powinni pamiętać, że naruszanie przepisów drogowych nie tylko naraża ich na kary, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu ich oraz innych użytkowników drogi.

źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia