5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Pijany kierowca jeździł po Sępopolu próbując napić się jeszcze więcej w czasie kontroli

BartoszycePijany kierowca jeździł po Sępopolu próbując napić się jeszcze więcej w czasie...

Zobowiązanie społeczeństwa do zapewnienia bezpieczeństwa na drodze coraz częściej ma realne skutki. Tak też było w przypadku 41-letniego mieszkańca gminy Sępopol, podczas sobotniego popołudnia (8.07.23r.), dzięki zawiadomieniu przesłanemu policji, zatrzymano mężczyznę jadącego po pijanemu peugeotem.

reklama

Jak podaje policja z Bartoszyc, zdarzenie miało miejsce około godziny 19:00, kiedy dzielnicowi zostali poinformowani o możliwości kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu przez wskazanego wcześniej mężczyznę. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 41-latek był wyraźnie pijany. Co więcej, mężczyzna wykazywał się agresją i arogancją, a także nie wykonywał poleceń i próbował sięgnąć po alkohol w trakcie kontroli.

Nie odparł zarzutów, biorąc pod uwagę że pierwsze badanie wykazało obecności alkoholu w jego organizmie. Mimo to, mężczyzna odmówił wykonania kolejnego testu przy użyciu alkomatu, co skutkowało koniecznością pobrania krwi do badań laboratoryjnych na miejscu zdarzenia. Policjanci niezwłocznie zatrzymali prawo jazdy 41-latka, a samochód przekazano przez niego wskazanej osobie.

reklama

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności, grzywna lub areszt do 2 lat. Dodatkową sankcją jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz kierowania pojazdami na okres co najmniej 3 lat.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest nie tylko niezgodne z prawem, ale także bardzo niebezpieczne, zarówno dla nieodpowiedzialnego kierującego, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol jest jedną z substancji psychoaktywnych, która znacząco wpływa na działanie organizmu człowieka, rozprasza uwagę, zmniejsza zdolność postrzegania i dostrzegania kształtów, a także wydłuża czas reakcji.

W związku z powyższym, apelujemy: “piłeś? Nie jedź!”. To stosunkowo prosta zasada, której przestrzeganie może uratować komuś życie.

reklama

źródło: KPP Bartoszyce

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia