5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Grożący rodzinie 23-latek aresztowany – ignorował sądowy zakaz czterokrotnie

BartoszyceGrożący rodzinie 23-latek aresztowany - ignorował sądowy zakaz czterokrotnie

W Bartoszycach / Górowo Iławeckim doszło do aresztowania 23-latka, który czterokrotnie zignorował wydane przez sąd zakazy, a dodatkowo groził najbliższej rodzinie śmiercią. Wykroczenia mężczyzny klasyfikują się jako poważne przestępstwa, za które może mu grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

reklama

23-latek, do którego odnoszą się oskarżenia, jest znaną władzom osobą. W przeszłości został skazany za znęcanie się nad ojcem. Część wyroków, które ma na swoim koncie, to zakaz zbliżania się i kontaktowania w jakikolwiek sposób z matką i ojcem. Niestety, mężczyzna postanowił zignorować wydane orzeczenia. Dodatkowo, groził swojej matce, siostrze i jej córce pozbawieniem życia.

Policjanci interweniowali w związku z zajściem 23-latka w czwartkowe popołudnie (6.07.2023). Mężczyzna pojawił się w rodzinnym domu, wbrew sądowym zakazom, i według relacji świadków, był wyraźnie podekscytowany i agresywny. Równocześnie, groził swojej rodzinie śmiercią. Ze względu na wcześniejsze skazanie 23-latka za znęcanie się nad ojcem, groźby były traktowane bardzo poważnie.

reklama

Służby zatrzymały agresywnego mężczyznę i umieściły go w areszcie policyjnym. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 23-latka pod 3 zarzutami, w tym dwukrotnym naruszeniem sądowego zakazu i groźbami karalnymi.

Na podstawie wniosku prokuratora i policji, sąd zadecydował o aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok ten ma na celu zapobieżenie dalszym aktom agresji, a także naruszaniu wydanych orzeczeń sądowych.

źródło: KPP Bartoszyce

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia