2 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Intensywny weekend w Elblągu: policja złożyła 1 wniosek o ukaranie, wylegitymowała 350 osób i nałożyła 47 mandatów

ElblągIntensywny weekend w Elblągu: policja złożyła 1 wniosek o ukaranie, wylegitymowała 350...

Policjanci z Elbląga przeszli niezwykle aktywny weekend. Jak informuje zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, funkcjonariusze dokonali 140 interwencji, wylegitymowali 350 osób, wystawili 47 mandatów, 80 razy pouczali i skierowali do sądu jeden wniosek o ukaranie.

reklama

Podczas tego intensywnego okresu, funkcjonariusze ruchu drogowego wylegitymowali 218 osób oraz skontrolowali 201 pojazdów. Wśród odnotowanych zdarzeń drogowych był jeden wypadek, który miał miejsce w sobotę w miejscowości Kielminek, gmina Pasłęk. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Z obrażeniami wewnętrznymi został przewieziony do szpitala. Obecnie trwa dochodzenie w sprawie tego zdarzenia.

Policjanci zatrzymali również 135 kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, w tym 4 kierowców, którzy przekroczyli limit o ponad 50 km/h. Nałożono 96 mandatów karnych i zastosowano 58 pouczeń. 2 kierowcy byli pod wpływem alkoholu, w tym jedna kobieta, która jechała skodą fabią na trasie S7 na wysokości Zielonki Pasłęckiej, z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie.

reklama

Inny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w Gronowie Elbląskim. Jego samochód znaleziono w rowie. Miał on w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają także okoliczności pożaru warsztatu, który wybuchł 7 lipca 2023 r. w Pasłęku. W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu spaleniu. Właściciel oszacował straty na kwotę 58 tys. zł. Dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa w Pasłęku.

Ten weekend to dowód na to, że praca policjantów bywa niezwykle intensywna i pełna niespodzianek. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, które wymagają szybkiego reagowania i doskonałej organizacji. Policjanci z Elbląga sprostali tym wyzwaniom, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

reklama

źródło: KMP Elbląg

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia