4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Powiat piski: weekend pełen nietrzeźwych kierujących. 37-latka na czele klasyfikacji z trzema promilami alkoholu

PiszPowiat piski: weekend pełen nietrzeźwych kierujących. 37-latka na czele klasyfikacji z trzema...

W miniony weekend, drogi Powiatu Piskiego obfitowały w zdarzenia drogowe. Najbardziej niepokojąca okazała się liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali aż 9 osób, które usiadły za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu.

reklama

Wśród zatrzymanych, 4 kierowców dopuściło się przestępstwa, posiadając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a 5 innych popełniło wykroczenie. Największe zaskoczenie sprawiła 37-letnia kobieta z Powiatu Białostockiego, która prowadziła samochód mając w organizmie blisko 3 promile. Kobieta kierująca pojazdem marki Fiat Punto została zatrzymana dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Zatrzymanie miało nastąpić w sobotę, 8-go lipca, około godziny 15.00 w Rucianem-Nidzie. Jej prawo jazdy zostało zatrzymane, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Za swoje czyny 37-latka odpowiedzi prawnie- grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, na drogach Powiatu Piskiego doszło do 9 kolizji oraz jednego wypadku drogowego. W rzeczonym wypadku, kierująca samochodem marki Audi potrąciła rowerzystę. Zdarzenie miało miejsce na drodze gruntowej, w okolicach miejscowości Zdory. Kierująca poruszała się wolno, omijając dziury na drodze. Tymczasem mężczyzna poruszający się na rowerze zdecydował o wyprzedzeniu samochodu. Niestety, doszło do zderzenia, w wyniku którego, rowerzysta przewrócił się i upadł na drogę, a następnie został przetransportowany do szpitala. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone, a przyczyny oraz szczegółowe okoliczności zdarzenia są badane przez policję. Warto podkreślić, że obie osoby biorące udział w wypadku były trzeźwe.

reklama

Pomimo drastycznej sytuacji opisanej powyżej, nietrzeźwi kierowcy będący przyczyną incydentów w ruchu drogowym to nie tylko kierowcy samochodów. Do kategorii tej zaliczają się także rowerzyści. W ciągu ostatniego weekendu, policja zatrzymała 3 rowerzystów, będących pod wpływem alkoholu. Najgorsza sytuacja miała miejsce w przypadku 79-letniego mieszkańca Pisza, który przewrócił się prowadząc rower, będąc pod wpływem alkoholu.

Analizując powyższe zdarzenia, wyraźnie widać, że zarówno kierowcy jak i rowerzyści, nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą jazda po spożyciu alkoholu. Tym bardziej ważne jest, abyśmy my – obywatele, byli czujni i gotowi do reagowania na tego typu sytuacje, zgłaszając je odpowiednim służbom, tak jak w przypadku 37-letniej kobiety, która prowadziła samochód będąc pod wpływem 3 promili alkoholu. To dzięki obywatelskiej postawie, udało się uniknąć potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Szczególne uwagi wymaga tutaj zachowanie 79-letniego rowerzysty, co pokazuje, że problem dotyczy wszystkich grup wiekowych, a edukacja na temat skutków jazdy pod wpływem alkoholu powinna być ciągła i przekrojowa.

źródło: KPP Pisz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia