5 C
Olsztyn
sobota, 2 marca, 2024
reklama

Groźny wypadek z trzema samochodami w Olecku. 10-letnia dziewczynka w szpitalu

OleckoGroźny wypadek z trzema samochodami w Olecku. 10-letnia dziewczynka w szpitalu

W niedzielne popołudnie, 2 lipca, na ulicy Gołdapskiej w miejscowości Olecko doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły aż trzy samochody osobowe. Policjanci z oleckiego komisariatu, którzy przysłali na miejsce, pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności wypadku aż do późnych godzin nocnych.

reklama

Całe zdarzenie rozpoczęło się około godziny 16. Kierująca samochodem marki Opel zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa przechodniom. Zaraz za nią zatrzymał się kierowca toyoty. Niestety, jadący z tyłu volkswagen nie zdołał w porę zahamować, co spowodowało, że uderzył w poprzedzające go pojazdy. W wyniku tego zderzenia doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

W samochodach podróżowało łącznie dziesięć osób. Niestety, dwie osoby, w tym 10-letnia dziewczynka, doznały tak poważnych obrażeń, że musiały zostać przewiezione do szpitala. Reszta uczestników zdarzenia, choć wstrząśnięta i przerażona, nie doznała poważniejszych urazów.

reklama

Policjanci z oleckiego komisariatu niezwłocznie podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności towarzyszących temu zdarzeniu. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano możliwych świadków.

Wciąż nie jest jasne, dlaczego kierujący volkswagenem nie zdołał na czas zahamować, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Na koniec przypominamy, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Należy pamiętać, że odpowiedzialność za bezpieczną jazdę spoczywa na kierującym, który powinien przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zawsze zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze, zarówno przed nim, jak i za nim.

reklama

źródło: KPP Olecko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia