26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Młody pirat drogowy za kierownicą skradzionego samochodu. Grozi mu do 5 lat więzienia

ElblągMłody pirat drogowy za kierownicą skradzionego samochodu. Grozi mu do 5 lat...

23-letni pirat drogowy został zatrzymany po intensywnym pościgu przez policję w Elblągu.

reklama

Mężczyzna, który prowadził skradziony samochód, nie tylko łamał przepisy ruchu drogowego, ale również stwarzał poważne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Jak się okazało, szybka i niebezpieczna jazda nie była jedynym przewinieniem, którego mężczyzna dopuścił się w ostatnim czasie.

Brawura za kierownicą

Zgłoszenie o niebezpiecznym zachowaniu kierowcy wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Mężczyzna, prowadząc skradziony samochód marki Hyundai, w brawurowy sposób poruszał się po mieście. Nie umknęło to uwadze mieszkańców miasta, którzy niezwłocznie zawiadomili policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, po intensywnym pościgu, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Orlej.

reklama

Lista przewinień

Jak się okazało, mężczyzna wcześniej wszedł w posiadanie samochodu marki Suzuki. Przeprowadzone po zatrzymaniu przeszukania samochodów przyniosły szokujące rezultaty. Policjanci znaleźli w nich substancje psychoaktywne — amfetaminę i marihuanę. Po zatrzymaniu przeprowadzono także test na zawartość alkoholu w organizmie, który wykazał ponad promil alkoholu. W tych okolicznościach została pobrana krew do badania na obecność środków odurzających.

Kierował, a nie powinien

Mężczyzna posiadał na swoim koncie zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, który miał obowiązywać do grudnia 2023 roku. Zignorowanie sygnałów do zatrzymania wydawanych przez funkcjonariuszy to kolejne z przewinień 23-latka. Teraz, kiedy trafił do policyjnego aresztu, czekają go zarzuty, a kara może sięgnąć nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Elbląg

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane