4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Przestrzegaj prędkości! Policja włączyła się do działań ‘prędkość’ w Braniewie

BraniewoPrzestrzegaj prędkości! Policja włączyła się do działań 'prędkość' w Braniewie

Braniewscy policjanci realizują dzisiaj działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą “Prędkość”. Głównym celem tej kampanii jest zapewnienie przestrzegania przez kierowców obowiązujących ograniczeń prędkości, przyczyniając się tym samym do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

reklama

W ramach działań “Prędkość”, patrole policyjne pełnią służbę w zwłaszcza w tych lokalizacjach, które są notorycznie znane z dużej liczby zdarzeń drogowych. Właśnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne, skoncentrowane są działania Policyjnych zespołów kontroli prędkości. Chodzi tu o egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości.

Pomocniczo, ale równie ważnym celem działań jest ograniczenie liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. W tym celu, patrole sprawdzają i egzekwują przestrzeganie wszystkich norm bezpieczeństwa na drogach, w tym sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących, kontrola wyposażenia samochodów oraz dokumentów wymaganych przez prawo.

reklama

Niemniej istotną informację, którą pragniemy przypomnieć, jest to, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwłaszcza w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Podkreślmy, że należy zachować ostrożność przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

To jest więcej niż tylko działanie policyjne – jest to przede wszystkim apel o bezpieczeństwo i odpowiedzialność za życie własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że przepisy i ograniczenia prędkości nie są arbitralne – zostały one stworzone, aby chronić każdego na drodze. Trzymajmy się ich dla dobra wszystkich.

reklama

źródło: KPP Braniewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia