7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

“Dzielnicowy Roku” – najzdolniejsi funkcjonariusze z Warmii i Mazur na starcie do ścigania najlepszych. W Olsztynie wyłoniono finalistów!

Bartoszyce"Dzielnicowy Roku" - najzdolniejsi funkcjonariusze z Warmii i Mazur na starcie do...

Dzielnicowy pełni funkcję analogiczną do lekarza rodzinnego – diagnozuje i rozwiązuje problemy swoich podopiecznych. Ze względu na wagę i specyfikę swoich obowiązków, musi posiadać odpowiednie kompetencje i umiejętności międzyosobowe. W Olsztynie zorganizowano wojewódzki etap XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych “Dzielnicowy Roku”. Wybrani podczas tego wydarzenia dzielnicowi będą reprezentować Warmię i Mazury w finałach zawodów, które odbędą się w Katowicach.

reklama

Eliminacje do finału zawodów dla dzielnicowych i kierowników rewirów w Olsztynie

W piątek 30 czerwca 2023 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału zawodów. Zawody są częścią szkolenia dla funkcjonariuszy pełniących służbę dzielnicowego i kierowników rewiru dzielnicowych. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć własną wiedzę i doskonalić umiejętności zawodowe, co ma na celu jeszcze skuteczniejszą pomoc i służbę społeczeństwu.

Celem zawodów jest rozwijanie umiejętności i wiedzy dzielnicowych

Idea za zawodami polega na systematycznym poszerzaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności zawodowych funkcjonariuszy na stanowisku dzielnicowego. Pierwszy stopień zawodów został przeprowadzony we wszystkich 19 komendach miejskich i powiatowych Policji w województwie warmińsko-mazurskim. Wyniki przeprowadzonych testów pozwoliły wyłonić dwóch najlepszych dzielnicowych z każdej jednostki.

reklama

Zakwalifikowano 38 dzielnicowych do wojewódzkiego etapu zawodów

Do kolejnego etapu – wojewódzkiego – zakwalifikowało się łącznie 38 dzielnicowych. Dodatkowo całemu procesowi towarzyszyli wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Tak zaawansowane szkolenie jest nie tylko doskonałym sposobem doskonalenia umiejętności zawodowych uczestników, ale także szansą na wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych relacji między funkcjonariuszami. Prowadzone są one z myślą o tym, aby jak najlepiej przekazywać swoją wiedzę i umiejętności na rzecz służby społeczeństwu.

źródło: KPP Bartoszyce

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia