7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Olsztyńskie cmentarze mają swoja internetową aplikację

OlsztynOlsztyńskie cmentarze mają swoja internetową aplikację

Dzięki tej aplikacji łatwiej będzie można odnaleźć szukane miejsce pochówku. Do użytku oddaliśmy właśnie kolejną e-usługę.

reklama

Olsztyńskie cmentarze wkroczyły na drogę cyfryzacji. Obie nekropolie – zarówno ta przy u. Poprzecznej, jak i w Dywitach – mają swoje odwzorowanie w portalu internetowym oraz w mobilnej aplikacji.

“Olsztyńskie Cmentarze” to propozycja, która znacznie ułatwi odnalezienie poszukiwanego grobu. Strona i aplikacja umożliwiają wyszukiwanie po podaniu imienia i nazwiska zmarłej osoby. Na liście wyników przedstawione zostaną dodatkowe informacje, jak data urodzenia, śmierci, lokalizacja grobu na cmentarzu. Możemy również obejrzeć zdjęcia szukanego grobu. Dodatkowo strona internetowa pozwala na wydruk
niezbędnych informacji.

reklama

– W olsztyńskich nekropoliach pochowanych jest prawie 57 tys. osób – informuje zastępca dyrektora Zakładu Cmentarzy Komunalnych, Zbigniew Kot. – W aplikacji mobilnej możemy skorzystać z funkcji “Prowadź do grobu”. Dzięki niej można zorientować się, w którym kierunku i w jakiej odległości znajduje się szukany grób, co pozwoli na jego szybsze odnalezienie. Aplikacja dodatkowo zapewnia możliwość zapisania na stałe lokalizacji określonych grobów, co może przydać się w przyszłości.

Poza wpisaniem danych osób pochowanych na olsztyńskich cmentarzach, do aplikacji wprowadzono około 100 tys. zdjęć grobów.

– Do stworzenia strony i aplikacji został wykorzystany funkcjonujący w Urzędzie Miejski System Informacji Przestrzennej Miasta Olsztyna – wyjaśnia dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta, Rafał Ruchlewicz. – Pozwoliło to na ograniczenie wydatków, które trzeba by było ponieść na wykonanie nowego systemu.

reklama

Aplikacja i strona zostały uruchomione w ostatnim tygodniu października. Dzięki temu będą mogli z nich skorzystać olsztynianie i przyjezdni odwiedzający przy okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Usługa jest jeszcze w trakcie testów.

Poza stroną internetową, aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia