5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Cztery osoby zaatakowały policjantów podczas interwencji domowej. Zniszczono radiowóz

OleckoCztery osoby zaatakowały policjantów podczas interwencji domowej. Zniszczono radiowóz

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 4 czerwca 2023 r., w Dąbrowskim, w powiecie oleckim, policyjna interwencja przybrała nieoczekiwany obrót. Zaczęło się jako zwyczajna interwencja domowa, skończyło się zatrzymaniem czterech osób, które brutalnie zaatakowały funkcjonariuszy.

reklama

Zgłoszenie dotyczące awantury domowej, sprowokowanej przez dwóch braci, wpłynęło do Komendy Policji w Olecku. Działania, podkreśliły prawdę, często powtarzaną przez doświadczonego policjanta: nie ma dwóch takich samych interwencji.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, napotkali grupę osób pod wpływem alkoholu. Na widok mundurowych, mężczyźni przyjęli agresywną postawę. Ignorowali polecenia wydawane przez funkcjonariuszy, kpiąc z nich i używając obraźliwego języka.

reklama

Sytuacja stopniowo stawała się coraz bardziej napięta. Jeden z mężczyzn odmówił podania swoich danych osobowych, a jego lekceważące i agresywne zachowanie zmusiło policjantów do podjęcia decyzji o zatrzymaniu. Podczas próby zatrzymania 26-latka, grupa mężczyzn zaczęła grozić funkcjonariuszom. Następnie doszło do fizycznego ataku, w trakcie którego usiłowano uderzyć policjanta metalowym przedmiotem, a radiowóz został uszkodzony i rozbito szyby.

Dodatkowe jednostki zostały wezwane na miejsce i interwencja zakończyła się zatrzymaniem czterech agresywnych mężczyzn. Zostali oni oskarżeni o wspólną napaść na funkcjonariuszy policji, znieważenie oraz próbę zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Dodatkowo, jeden z mężczyzn będzie musiał odpowiedzieć za zniszczenie radiowozu. Sąd, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Olecku, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn na okres 2 i 3 miesięcy.

reklama

Sprawa prędko trafi do sądu, a dwóm z mężczyzn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. To zdarzenie pokazuje, jak niewinnie zaczynające się interwencje mogą przerodzić się w niebezpieczne sytuacje, stanowiąc wyzwanie dla funkcjonariuszy służb porządkowych.

źródło: KPP Olecko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pulshd
1 lipca 2023 11:52

To pokazuje na ile policja może sobie pozwolić, jestem zdziwiony że policjantów nie oskarżono o pobicie bądź użycie siły. Powinniśmy brać przykład z policji w USA.

Anonimowo
1 lipca 2023 04:41

Brawo chłopaki

Polecane
Ogłoszenia