5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

“Zwierzęta, nie ludzie”: mieszkańcy komentują bałagan na “dzikiej” plaży

Iława"Zwierzęta, nie ludzie": mieszkańcy komentują bałagan na "dzikiej" plaży

“Dzika” plaża przy ulicy Kajki w Iławie to symbol braku szacunku dla publicznej przestrzeni i pracy innych. Wyrażenie “młodzi mają wakacje, tragedia” to jeden z najłagodniejszych komentarzy, które można przeczytać pod postem informującym o niezwykłym bałaganie, który zastali na miejscu pracownicy iławskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej.

reklama

Przykry początek wakacji

Po piątkowym wieczorze na “dzikiej” plaży zastać można było wyjątkowy nieporządek. Jak twierdzi jeden z pracowników służb miejskich, samo oczyszczenie schodów prowadzących do plaży wymagało wiele wysiłku. Nie były to zwykłe śmieci, ale butelki po mocniejszych i słabszych alkoholach, wiele z nich rozbitych. Pracownik, który jest odpowiedzialny za utrzymanie czystości w tym miejscu, udostępnił zdjęcia, które ukazują, jak nieodpowiedzialne zachowanie może zniszczyć przestrzeń publiczną.

reklama

Oburzenie lokalnej społeczności

Wielkie oburzenie mieszkańców Iławy było widoczne w komentarzach w mediach społecznościowych. Pełne dezaprobaty określenia takie jak “zwierzęta, nie ludzie”, “patologia z Iławy”, “przykry widok”, “masakra, co za wstyd”, a nawet “bydło” dominowały w dyskusji. Wielu internautów wyrażało zaskoczenie i frustrację z faktu, że młodzież, spędzająca czas na plaży, wykazała tak mało szacunku dla pracy innych i ogólnodostępnej przestrzeni.

Porządki

Sprzątanie po hucznym wieczorze zajęło dwóm osobom aż pięć godzin. To była żmudna praca, ale konieczna, aby przywrócić plaży jej pierwotny wygląd. Na szczęście następnego dnia była w znacznie lepszym stanie.

“Dzika” plaża nie jest przeznaczona do konsumpcji alkoholu, lecz stanowi przestrzeń rekreacyjną dostępną dla wszystkich. W myśl ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi spożywanie alkoholu na terenach publicznych jest niedozwolone. Ponadto regulamin kąpieliska w Iławie jasno stawia granice, zakazując wstępu osobom pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

reklama

źródło: infoiława.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maro
29 czerwca 2023 10:53

STOP CENZURZE portal KTO.pl cenzuruje komentarze i nie mówię tutaj o chejcie, czy chamskich komentarzach. Tym razem zrobię zrzut ekranu i opiszę cała sytuację na forach.

Taka prawda
29 czerwca 2023 10:39

Tak samo jest w Olsztynie na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Ukiel.

Polecane
Ogłoszenia