-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Stypendia socjalne dla olsztyńskich uczniów

OlsztynStypendia socjalne dla olsztyńskich uczniów

Trwa przyjmowanie wniosków dotyczących socjalnych stypendiów szkolnych. Jak informuje miasto, pierwsze decyzje w tej sprawie już zapadły.

reklama

W tym roku wnioski przyjmowane są w dwóch etapach. Do połowy września urzędnicy czekali na dokumenty uczniów z rodzin, w których dochód nie przekraczał 456 złotych netto. Tymczasem do połowy października czas mają osoby z dochodami nie większymi niż 514 złotych – ma to związek ze zmianą przepisów.

W pierwszym przypadku decyzje już zapadły – wsparcie jest wypłacane od 1 września. – Na podstawie złożonych wniosków pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zdecydowali o przyznaniu 1 119 stypendiów – informuje olsztyński ratusz. – Dodatkowo już zarejestrowali 20 na nowych zasadach – tu wypłaty będą realizowane od 1 października. Dokumenty w przypadku wyższego kryterium finansowego będą przyjmowane jeszcze do 15 października, a około 20 października będzie wiadomo, ile ostatecznie przyznano stypendiów.

reklama

W tym roku kalendarzowym na wypłatę stypendiów szkolnych gmina przeznaczy nieco ponad 1,7 mln zł. W pierwszym półroczu z takiej pomocy korzystało 1 297 uczniów.

Jednak stypendia to nie jedyna pomoc, na jaką mogą liczyć uczniowie olsztyńskich szkół, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Przyznawane są również specjalne zasiłki w przypadkach losowych (np. śmierć któregoś z rodziców, ciężka choroba, pożar domu). Od początku roku taką pomoc przyznano ponad 20 osobom.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia