-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Stypendia socjalne dla olsztyńskich uczniów

WiadomościStypendia socjalne dla olsztyńskich uczniów

Trwa przyjmowanie wniosków dotyczących socjalnych stypendiów szkolnych. Jak informuje miasto, pierwsze decyzje w tej sprawie już zapadły.

reklama

W tym roku wnioski przyjmowane są w dwóch etapach. Do połowy września urzędnicy czekali na dokumenty uczniów z rodzin, w których dochód nie przekraczał 456 złotych netto. Tymczasem do połowy października czas mają osoby z dochodami nie większymi niż 514 złotych – ma to związek ze zmianą przepisów.

W pierwszym przypadku decyzje już zapadły – wsparcie jest wypłacane od 1 września. – Na podstawie złożonych wniosków pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zdecydowali o przyznaniu 1 119 stypendiów – informuje olsztyński ratusz. – Dodatkowo już zarejestrowali 20 na nowych zasadach – tu wypłaty będą realizowane od 1 października. Dokumenty w przypadku wyższego kryterium finansowego będą przyjmowane jeszcze do 15 października, a około 20 października będzie wiadomo, ile ostatecznie przyznano stypendiów.

reklama

W tym roku kalendarzowym na wypłatę stypendiów szkolnych gmina przeznaczy nieco ponad 1,7 mln zł. W pierwszym półroczu z takiej pomocy korzystało 1 297 uczniów.

Jednak stypendia to nie jedyna pomoc, na jaką mogą liczyć uczniowie olsztyńskich szkół, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Przyznawane są również specjalne zasiłki w przypadkach losowych (np. śmierć któregoś z rodziców, ciężka choroba, pożar domu). Od początku roku taką pomoc przyznano ponad 20 osobom.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne