12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojciech Cejrowski protestuje przeciwko inwestycji pod Olsztynem. Mówi o diable

OlsztynWojciech Cejrowski protestuje przeciwko inwestycji pod Olsztynem. Mówi o diable

W sieci pojawił się film, w którym Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i filantrop, mając na piersi wizerunek Marki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus, wypowiada się na temat kontrowersyjnej inwestycji Lidla w Gietrzwałdzie. Planowana jest tam budowa ogromnego centrum logistycznego tej sieci, które ma powstać tuż obok lokalnego sanktuarium. Czy Cejrowski da nową nadzieję przeciwnikom inwestycji?

reklama

Inwestycja budzi kontrowersje

Inwestycja Lidla, która ma stanąć w Gietrzwałdzie, jest ogromnym centrum logistycznym. Zaskakujące jest to, że baza powstaje tuż obok sanktuarium, co spotkało się z dużą falą krytyki. Osoba odpowiedzialna za tę decyzję, opisana przez Cejrowskiego jako „urzędas administracji państwowej, czy samorządowej”, została oskarżona o branie pod uwagę jedynie korzyści finansowych z tej inwestycji.

Szykuje się kolejna "krucjata" wiernych przeciwko Lidlowi

Cejrowski apeluje o sprzeciw

Cejrowski, znany z ostrej krytyki i niezależnych opinii, nie kryje swojego oburzenia. W zamieszczonym w internecie filmie, polegając na przesłanych informacjach, wypowiada się w sposób otwarty, określając sytuację jako szokującą. Jego komentarz może dać protestującym nową nadzieję w walce o zatrzymanie inwestycji Lidla.

reklama

Według Cejrowskiego przeciwnicy inwestycji powinni zjednoczyć się i mocno wyrażać swój sprzeciw. Cejrowski jest przekonany, że inwestycja Lidla w takiej lokalizacji może mieć negatywne konsekwencje, nie tylko dla mieszkańców Gietrzwałdu, ale też dla pielgrzymów odwiedzających sanktuarium.

„Diabeł podpowiada, że ta baza ma być przy sanktuarium”

Na filmie, Cejrowski tłumaczy, czego dotyczą apele zaniepokojonych osób i w specyficzny dla siebie sposób komentuje sprawę. Skierował ostrą krytykę w stronę osób odpowiedzialnych za tę inwestycję, sugerując, że „diabeł podpowiada, że ta baza ma być przy sanktuarium”.

reklama
Refleksja po Mszy w olsztyńskiej katedrze. Jakie lekcje dla każdego katolika?

Obieżyświat wyraża swoje zaniepokojenie, wskazując na potencjalne niebezpieczeństwa związane z lokalizacją inwestycji.

Poprzez zamieszczony komentarz Cejrowski staje się członkiem grupy sprzeciwiającej się inwestycji. Jego przemówienie może być istotnym czynnikiem mobilizującym społeczność do podjęcia działań.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

31 KOMENTARZY

31 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
31 maja 2023 22:29

Pracownicy takiego centrum mogliby od razu do kościółka chodzić w czasie przerwy na lunch. Cejrowski jest zdrowo porąbany… Diabeł… Mamy 21 wiek, trochę za późno aby straszyć diabłem.

To jest skandal,
28 maja 2023 18:31

są inne miejsca gdzie taka baza może powstać.

Popularne
Ogłoszenia

Głos Kościoła w sprawie protestów w Gietrzwałdzie: „znamiona heretyckiej mariologii”

Od białego wnętrza do malowideł. Rewitalizacja grekokatolickiej cerkwi w Olsztynie