12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uciekał autem przed olsztyńską policją. Tak huknął w drzewo, aż się złamało i zablokowało drogę

OlsztynUciekał autem przed olsztyńską policją. Tak huknął w drzewo, aż się złamało...

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę, który pod wpływem alkoholu prowadził Citroena, ignorując kontrolę drogową. Sprawca, mimo cofniętych uprawnień, zdecydował się na taki krok, za co teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Wydarzenia rozegrały się w sobotę, 20 maja 2023 r., kiedy to dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o możliwości poruszania się po al. Wojska Polskiego nietrzeźwego kierującego. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policyjny, który dostrzegł wskazany samochód marki Citroen.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej. Mężczyzna, siedzący za kierownicą, początkowo zwolnił, ale nagle przyspieszył, ignorując sygnały dźwiękowe i świetlne wezwania do zatrzymania. Kontynuował swą ucieczkę, aż na trasie Wadąg-Słupy, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, co doprowadziło do dachowania samochodu. Na szczęście wypadku nikomu nic poważnego się nie stało.

reklama
Nieodpowiedzialne zachowanie kierującej. Wjechała na skrzyżowanie na "czerwonym"

Jak się okazało, za kierownicą siedział 33-letni mężczyzna, który miał wiele powodów, aby uniknąć kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w systemach informatycznych, wyszło na jaw, że mężczyzna prowadził samochód mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz 33-latek będzie musiał odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz mimo cofniętych uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym, za takie czyny może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alojzy
22 maja 2023 22:11

Szkoda citiny

777
22 maja 2023 15:56

Ciekawe czy to nie znowu syn arbuza

Popularne
Ogłoszenia

Rowerzysta wpadł na chłopca na ścieżce pieszo-rowerowej i uszkodził mu rękę

Nieodpowiedzialne zachowanie kierującej. Wjechała na skrzyżowanie na "czerwonym"