reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Sportowy weekend nad Jeziorem Krzywym

WiadomościSportowy weekend nad Jeziorem Krzywym

W ostatnich dniach działo się nad Ukielem nie tylko ze względu na otwarcie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Olsztynianie mieli także szansę podziwiać wyścigi żaglówek oraz smoczych łodzi. 

reklama

Wydarzeniem, które towarzyszyło oficjalnemu uruchomieniu Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, były Mistrzostwa Województwa w klasach młodzieżowych. Młodzi żeglarze rywalizowali w klasach Optymist, L’Equipe oraz 4.7 – informuje Urząd Miasta. Kolejną wodną atrakcją był odbywający się w Olsztynie już po raz 11. Festiwal Smoczych Łodzi. To niezwykle widowiskowe wyścigi, w których zmagają się 22-osobowe zespoły.

To rywalizacja egzotycznych łodzi z ponad tysiącletnią chińską tradycją – tłumaczy Jerzy Gąska z Olsztyńskiego Klubu Smoka. – W każdym biegu ścigają się cztery załogi, czyli jednocześnie 88 zawodników. Sukces w 22-osobowym składzie to sukces razy 22. A i w druga stronę, porażka też aż tak nie boli. To różni smocze łodzie od typowo indywidualnych dyscyplin jak kajakarstwo czy wioślarstwo.

reklama

W tegorocznym festiwalu zmagały się załogi z Bratiana, Chełmna, Gdańska, Iławy, Sztumu oraz z Olsztyna – łącznie około pół tysiąca zawodników.

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak założyć sprawę spadkową?

Jak przeprowadzić postępowanie spadkowe?

Jak zatrzymać próchnicę?

Kiedy interwencja staje się nieunikniona?

Trwa rekrutacja do przedszkoli i żłobków Norlandia w Toruniu. Poznaj ofertę i dostępne rabaty

To propozycja dla rodziców, którzy poszukują miejsca łączącego wysoką jakość edukacji, bezpieczeństwo, wsparcie specjalistów oraz przyjazną, rodzinną atmosferę.

Rozwiązania przemysłowe

Obecnie działalność przemysłowa opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, które umożliwiają podniesienie efektywności procesów produkcyjnych.

Czy ASG to bezpieczna forma rozrywki?

Na czym polega różnica w bezpieczeństwie między ASG a paintballem?
reklama
reklama