17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024

Dyskusja o mobilności

Stworzenie komfortowego systemu transportu to najważniejszy cel tego zadania. Poza Olsztynem w przedsięwzięciu bierze udział sześć gmin.

Stolica Warmii i Mazur oraz partnerzy przystąpili do przygotowania Planu Mobilności Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego do 2025 roku. Dotychczas opracowywane były założenia tego programu. Teraz chcemy poznać opinię mieszkańców.

Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne w tej sprawie. To zarówno dyskusja na internetowej platformie, jak i bezpośrednie spotkania. Odbędą się pod koniec miesiąca w trzech miastach: Olsztynie (24 października), Gietrzwałdzie (25 października) i Barczewie (26 października).

Poprawa bezpieczeństwa, redukcja zanieczyszczeń, lepsza wydajność transportu pasażerów oraz przewozu towarów – to najważniejsze cele planu mobilności. Szczególnie koncentrować się będziemy na dojeździe do pracy i nauki, stref gospodarczych, rekreacyjno-sportowych. Nie zapominamy także o funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej.

Zachęcamy do wypełnienia internetowej ankiety, związanej z szeroko pojętą komunikacją. Natomiast propozycje do planu można przesyłać na specjalnym formularzu.

Konsultacje potrwają do 6 listopada.

mof-konsultacje-plakat