fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Nie chodzimy do lasów, mimo że mamy ich coraz więcej!

reklama

Na Warmii i Mazurach jest coraz więcej lasów. Niestety coraz mniej osób je odwiedza. Jak donoszą różne źródła problem dotyczy nie tylko naszego regionu. 

Jak podaje internetowa strona Lasów Państwowych od zakończenia II wojny światowej powierzchnia lasów w Polsce zwiększyła się z 21% do prawie 30%, co daje nam jeden z najlepszych wyników w Europie. Wzrost ten nie przekłada się jednak na częstotliwość odwiedzania lasów. Na serwisie Lasów czytamy, że aż 28% Polaków w ogóle nie bywa w lesie, a 38% odwiedza je sporadycznie. Zdaniem ponad połowy respondentów lasów w Polsce ubywa.

Pani Irena spod Olsztyna wzrost powierzchni lasów zauważyła: „Zarasta wszystko, bo jak się ludziom w polu nie chce robić, to lasy sadzą (…). Może i dobrze, jest gdzie z wnukami pochodzić”.

reklama

Paweł, student z Olsztyna, lasy lubi i często z nich korzysta: ”Uwielbiam jeździć na rowerze po lesie, są tam fajne ścieżki rowerowe, można aktywnie odpocząć z dala od zgiełku miasta”.

Karolina, uczennica jednego z olsztyńskich liceów dodaje: „Kocham spacery po lesie, ale tylko w  towarzystwie mojego chłopaka”. Z kolei Rafał, uczeń gimnazjum, wolny czas woli spędzić w domu: „Nudzą mnie takie spacery, bo co w nich fajnego, wolę posiedzieć na kompie”.

Aby przekonać, że spacery po lasach to czysta przyjemność i samo zdrowie, Lasy Państwowe ruszają na początku wiosny z kampanią edukacyjną „Lasy Państwowe. Zapraszamy”.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze