25 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szybki i zatrzymany. Grupa SPEED wprowadza porządek na S-7

OlsztynSzybki i zatrzymany. Grupa SPEED wprowadza porządek na S-7

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego może prowadzić do poważnych konsekwencji, jak przekonał się 31-letni kierowca Audi. Mężczyzna, nie mając uprawnień do kierowania pojazdem, śmiał się pędzić drogą ekspresową S-7 z prędkością przekraczającą 200 km/h. Jego nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce zostanie rozpatrzone przez sąd.

reklama

Zatrzymanie przez olsztyńską grupę SPEED

Wtorek, 9 maja 2023 roku, to dzień, kiedy policjanci z olsztyńskiej grupy SPEED postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę Audi, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Pomiar wideorejestratorem ujawnił, że 31-latek poruszał się z prędkością 203 km/h, podczas gdy na tym odcinku obowiązywało ograniczenie prędkości do 120 km/h. Za takie wykroczenie grozi mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Motocyklista pędził bez uprawnień z prędkością 200 km/h na drodze S-7

*nagranie wideo

reklama

Brak sygnalizowania zmiany pasa ruchu

Co gorsza, mężczyzna podczas swojej niebezpiecznej jazdy nie sygnalizował zamiaru zmiany pasa ruchu innym uczestnikom ruchu drogowego. W tym przypadku przewidziany jest mandat w kwocie 200 złotych oraz 4 punkty karne. Policjanci z olsztyńskiej drogówki przerwali tę nieodpowiedzialną jazdę i zatrzymali auto do kontroli.

Kierowanie pojazdem bez uprawnień

W trakcie kontroli okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego nie miał żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdu mechanicznego. Funkcjonariusze zarejestrowali zdarzenie i przygotowali dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

reklama

Podsumowując, 31-letni kierowca Audi, który bez uprawnień śmiał pędzić drogą ekspresową S-7 z prędkością przekraczającą 200 km/h oraz nie sygnalizował zmiany pasa ruchu, wkrótce odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Chcieli wozić dzieci busami z zepsutymi hamulcami i stłuczonymi lampami

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kuba
12 maja 2023 14:21

Policjant jak policjant, jeden przymknie oko a drugi nie. Ale 200 to przesada niech na tor jedzie do Gdańska, jakbyś jechał z dzieckiem a taki debil by Cię z drogi zepchnął to byś zmienił zdanie. Do*ebać mu aż do 40-tych urodzin będzie spłacać

Stefan
12 maja 2023 06:17

Chciałbym tylko przypomnieć, że policja z Nowego Miasta nad Pilicą to banda oszustów, manipulatorów i ludzi z przerośniętym ego.

Popularne
Ogłoszenia

Chcieli wozić dzieci busami z zepsutymi hamulcami i stłuczonymi lampami

Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu magnesem