21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Dzień Ziemi w Parku Jakubowo: rodzinne atrakcje i ekologiczna edukacja

OlsztynDzień Ziemi w Parku Jakubowo: rodzinne atrakcje i ekologiczna edukacja

W sobotę, 22 kwietnia 2023 r., w Parku Jakubowo odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Ziemi. Organizatorzy zapraszają małych i dużych na bezpłatne warsztaty, spotkania przy ogniu oraz animacje i zabawy na świeżym powietrzu.

reklama

O wydarzeniu

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 w Parku Jakubowo, w okolicach Jeziora Mummel, za CEiIKiem. Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem (organizator festiwalu Babafest), Fundacja Edukacji Leśnej Drzewice i Fundacja Warsztat Zmiany zadbały o różnorodny program, który z pewnością zainteresuje dzieci i dorosłych.

Warsztaty dla każdego

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnych warsztatach, takich jak “Domki dla owadów”, “Bomby kwietne”, “Eko-pocztówki” czy malowanie dachówek i kamieni. Wszystkie warsztaty mają na celu zainspirowanie do działania na rzecz środowiska naturalnego oraz promowanie ekologii.

reklama

Leśne smaki

Fundacja Edukacji Leśnej Drzewice przygotuje również leśne przysmaki, które będą dostępne dla uczestników wydarzenia. Przybywający goście zachęcani są do zabrania własnych kubków, co pozwoli zmniejszyć ilość odpadów.

Odpoczynek i zabawa

Na wydarzeniu znajdzie się kącik lasoterapii, gdzie uczestnicy będą mogli odpocząć i kontemplować przyrodę i dziki plac zabaw, gdzie dzieci będą mogły bawić się na linowym torze przeszkód, wspinać się i żonglować.

Dzikie spotkania przy ogniu

Organizatorzy przewidzieli również spotkania przy ognisku. Podczas nich uczestnicy będą mogli posłuchać o latolistku cytrynku, żabie moczarowej i “Tajemnicach Hibernakulum”.

reklama

Partnerzy i wsparcie

Wydarzenie jest dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie oraz realizowane w ramach programu grantowego “Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021.

Wśród partnerów znaleźli się: MZPiTU, Biuro Dzielnicy Zatorze, Fundacja “W krajobrazie”, Bomby Kwietne, Fundacja Nexus, Stanisław Czachorowski, Ania Wojszel, Michał Kaźmierczak, Kofikada, Stowarzyszenie Nasze Jakubowo, Zielony Olsztyn.

źródło: BabaFest w Olsztynie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane