14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Siatkarze AZS z Kopernikiem na strojach

OlsztynSiatkarze AZS z Kopernikiem na strojach

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja siatkarskiego sezonu. Zawodnikom Indykpolu AZS w każdej meczowej akcji towarzyszyć będzie słynny astronom.

reklama

W tym roku obchodzimy 500-lecie przyjazdy Mikołaja Kopernika do Olsztyna. Najsłynniejszy mieszkaniec grodu nad Łyną przy tej okazji będzie bliżej naszych siatkarzy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Właśnie jego wizerunek znalazł się na meczowych koszulkach Akademików! Z przodu widnieje Układ Słoneczny, z tyłu natomiast postać Kopernika identyczna z tą z pomnika przed zamkiem.

reklama

Siatkarzy do ratusza zaprosił prezydent miasta. To tradycyjne spotkanie przed rozgrywkami PlusLigi.

– Mam nadzieję, że ten sezon będzie dla Was udany – mówił podczas spotkania Piotr Grzymowicz. – Dobrego wyniku na pewno oczekują kibice. Nie mam jednak wątpliwości, że poziom rozgrywek jest wysoki. Bardzo ważne jest to, żeby dopisywało Wam zdrowie.

Spotkanie w ratuszu było okazją, do przedstawienia zespołu. O ile w sztabie szkoleniowym nie zaszły zmiany, o tyle na boisku uwijać się będzie aż 10 nowych siatkarzy Indykpolu AZS.

reklama

– Szukaliśmy wielu zawodników – tłumaczył szkoleniowiec olsztynian, Andrea Gardini. – Wydaje mi się, że udało nam się stworzyć niezłą ekipę. Mamy kilku doświadczonych graczy, nie brakuje też młodych, zdolnych. Mam nadzieję, że to wszystko jak najlepiej zadziała.

Akademicy zainaugurują rozgrywki 1 października (sobota) wyjazdowym meczem z Jastrzębskim Węglem. Pierwszy pojedynek przed własną publicznością olsztynianie zagrają tydzień później, a rywalem będzie GKS Katowice.

Nowością tegorocznych rozgrywek będzie baraż o utrzymanie się w Plus Lidze. Ostatnia drużyna w tabeli zmierzy się ze zwycięzcą I ligi.

csm_indykpolazs-koszulka-2016_9eb39152af

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia