20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Sprzątanie nad jeziorami z Marcinem Możdzonkiem. Włącz się do akcji!

OlsztynSprzątanie nad jeziorami z Marcinem Możdzonkiem. Włącz się do akcji!

W sobotę, 22 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Fundacja Marcina Możdzonka zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sprzątania miejsc, gdzie spędzamy czas wolny i relaksujemy się z rodziną i przyjaciółmi.

reklama

Co czeka wolontariuszy?

Wspólnie posprzątamy tereny wokół jezior Ukiel i Długiego. Dla wygody uczestników, firma Koma zapewni worki na odpady oraz wywóz zebranych śmieci. Zebrane nieczystości będzie można zostawić w specjalnych punktach.

Po sprzątaniu, na Skwerze Kapitańska, wszyscy wolontariusze będą mogli skosztować ciepłego posiłku i produktów sygnowanych marką „Dobre z lasu”. Ponadto każdy wolontariusz otrzyma sadzonkę drzewa, którą zapewnią Lasy Państwowe.

reklama

Lokalizacje i godziny rozpoczęcia sprzątania

Zapraszamy do jednej z wybranych lokalizacji, gdzie wolontariusze otrzymają worki i identyfikatory. Będziemy już o godzinie 10:30 w następujących miejscach:

  • Plaża Miejska – Skwer Kapitańska
  • Dajtki – Słoneczna Polana
  • Łupstych – Plaża
  • Gutkowo – Plaża
  • Jezioro Długie – parking przy ulicy Leśnej

Wspierają nas lokalni partnerzy

Głównym organizatorem sprzątania jest Fundacja Marcina Możdzonka. W tegorocznej inicjatywie wspierają nas również Lasy Państwowe, firma Koma oraz Skwer Kapitańska. Partnerzy ci podejmują wyzwanie i społeczną odpowiedzialność za nasze lokalne środowisko, a ich pomoc jest nieoceniona w walce o czystsze i bardziej przyjazne dla nas i dla przyrody miasto.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia