fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pogoda: Słonecznie na północy i wschodzie kraju, opady deszczu na reszcie obszaru

WiadomościPogoda: Słonecznie na północy i wschodzie kraju, opady deszczu na reszcie obszaru

Przez całą Polskę w wtorek przewidziane są zmienne warunki pogodowe. Synoptycy prognozują słoneczną pogodę na północy i północnym wschodzie kraju, a na zachodzie i w pasie od Pomorza, przez Kujawy i Łódź, aż po Małopolskę – wystąpią opady deszczu.

reklama

Prognozy dla poszczególnych regionów

Na północy i północnym wschodzie kraju oczekiwane są przede wszystkim słoneczne warunki. Temperatury maksymalne wyniosą około 18 stopni Celsjusza, a wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich.

Na pozostałych obszarach spodziewane są opady deszczu razem z burzami. Temperatury maksymalne będą się kształtować od 11 stopni Celsjusza na zachodzie, przez 15 stopni w centrum kraju.

reklama

Prognozy na noc

W nocy z wtorku na środę przewidywane są przejaśnienia na wschodzie Polski, a w drugiej połowie nocy na zachodzie kraju. W województwie świętokrzyskim i małopolskim oczekuje się około 20 mm deszczu. W wyższych partiach gór spodziewany jest opad śniegu rzędu 12 cm. Minimalne temperatury wyniosą od 1 stopnia Celsjusza na wschodnich i zachodnich krańcach kraju, około 4-6 stopni od Pomorza po centrum. Na północnym wschodzie oraz w południowej części województwa dolnośląskiego możliwe są przymrozki rzędu -2 do -1 stopnia Celsjusza.

Zalało Galerię Warmińską! Sufit jak dziurawe wiadro?

Wtorek przyniesie zmienne warunki pogodowe w Polsce. Nadchodzący dzień będzie słoneczny na północy i północnym wschodzie kraju, natomiast na zachodzie i w pasie od Pomorza, przez Kujawy i Łódź aż po Małopolskę spodziewane są opady deszczu.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Zalało Galerię Warmińską! Sufit jak dziurawe wiadro?

Meteorologiczna ruletka na długi weekend