26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Gmina Dywity wzywa miasto Olsztyn do współpracy przy przebudowie DK 51

OlsztynGmina Dywity wzywa miasto Olsztyn do współpracy przy przebudowie DK 51

Drogowcy zdecydowali się na wybór wariantów zachodnich obwodnicy Olsztyna i Dywit, co nie spotkało się z entuzjazmem ze strony władz Olsztyna. Zaniepokojeni planami ingerencji w las miejski, twierdzą, że propozycje nie spełnią oczekiwań dotyczących odciążenia komunikacyjnego. Władze gminy Dywit wyraziły jednak swoje zadowolenie z wyboru tychże wariantów.

reklama

Propozycja wspólnego przeprowadzenia inwestycji

W związku z obecną sytuacją, władze gminy Dywity wystosowały wniosek do władz Olsztyna, proponując wspólne przeprowadzenie inwestycji. Przebudowa drogi krajowej nr 51 na odcinku leśnym ma na celu poszerzenie drogi, budowę buspasów oraz wykorzystanie istniejącego parkingu na węzeł przesiadkowy i parking P&D.

Wójt Dywit, Daniel Zadworny, zadeklarował wsparcie merytoryczne i finansowe w ramach współpracy przy opracowywaniu dokumentacji niezbędnej do wystąpienia o środki na realizację inwestycji.

reklama

Reakcja miasta Olsztyna

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, przyznał, że istnieje potrzeba przebudowy tego wylotu, a także budowy nowego wiaduktu w ciągu ul. Limanowskiego oraz przebudowy al. Sybiraków. Kluczowe wydaje się jednak znalezienie odpowiednich źródeł finansowania i ustalenie hierarchii potrzeb inwestycyjnych.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ika
12 kwietnia 2023 13:18

Ale korzystać z obwodnicy będą też mieszkańcy Olsztyna. A mieszkańcy z Dywit nie bieda akceptować budowy drogi przy ich domach, to chyba logiczne.

???
11 kwietnia 2023 23:21

Zwalanie winy na Olsztyn

Polecane