12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Śmierć pracownika. Doszło do tragedii na budowie spalarni śmieci w Olsztynie

OlsztynŚmierć pracownika. Doszło do tragedii na budowie spalarni śmieci w Olsztynie

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na budowie ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie, gdzie kilka minut po godzinie 12 doszło do poważnego wypadku. Z naszych ustaleń wynika, że jedna z ciężkich maszyn budowlanych przewróciła się na pracownika budowy, powodując jego ciężkie obrażenia.

reklama

Na miejscu zdarzenia natychmiast zareagowali pozostali pracownicy, którzy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Równocześnie wezwano służby ratownicze, w tym pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Ekipy ratunkowe dotarły na miejsce wypadku w krótkim czasie, rozpoczynając natychmiastowe działania mające na celu stabilizację stanu poszkodowanego mężczyzny.

Na chwilę obecną nie są jeszcze znane przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Policja wszczęła śledztwo, mające na celu ustalenie okoliczności, które doprowadziły do przewrócenia się maszyny budowlanej. Czytelników informujemy, że postępy w śledztwie będziemy relacjonować na bieżąco.

reklama
Uraz głowy po zderzeniu z samochodem: 31-latek z hulajnogi trafił do szpitala

– Teleskopowa ładowarka przewróciła się i łyżka na wysięgniku uderzyła mężczyznę. Obecnie prowadzona jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa – przekazał st. kpt. Kamil Kulas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

AKTUALIZACJA

reklama

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas prac budowlanych doszło do przewrócenia się dźwigu, którego element uderzył jednego z pracowników. Niestety na skutek uderzenia mężczyzna zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni operator maszyny był trzeźwy. O zdarzeniu zostanie powiadomiona Inspekcja Pracy i prokurator. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia – informuje mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Śmierć pracownika. Doszło do tragedii na budowie spalarni śmieci w Olsztynie wypadek Olsztyn, Wiadomości
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Grzegorz
31 marca 2023 07:18

Gdzie miał podpory rozłożone

Wiola
30 marca 2023 16:17

BHP BHP BHP

Popularne
Ogłoszenia

Groźne zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym na trasie Olsztyn-Ostróda

Kierowca ciężarówki cudem ocalał z potwornego zderzenia