9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojciech Szalkiewicz prezentuje swoją najnowszą książkę o Mikołaju Koperniku

OlsztynWojciech Szalkiewicz prezentuje swoją najnowszą książkę o Mikołaju Koperniku

W czwartkowy wieczór, 23 marca, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie stała się miejscem spotkania z dr inż. Wojciechem K. Szalkiewiczem, który promował swoją najnowszą książkę o Mikołaju Koperniku pt. „Zajęcia przeróżne kanonika Mikołaja Kopernika”. Wydarzenie to było prowadzone przez Ireneusza Iwańskiego, szefa wydawnictwa Butterfly.

reklama

Wojciech K. Szalkiewicz, urodzony w 1965 roku, jest naukowcem, publicystą, regionalistą, historykiem-amatorem, dziennikarzem oraz autorem i współautorem licznych opracowań naukowych i popularnonaukowych, w tym przewodników turystycznych poświęconych Świętej Warmii oraz książek na temat Mikołaja Kopernika. Jego najnowsza publikacja o słynnym astronomie ukazała się w lutym tego roku, przed 550. rocznicą urodzin Kopernika.

reklama

Ireneusz Iwański podkreślił, że promowana książka to nie biografia Kopernika, lecz obserwacje dziennikarza, który mocno interesuje się tym tematem. Sam autor książki, Wojciech Szalkiewicz, opisał swoje dzieło jako szeroko pojęte spojrzenie na życie Kopernika, niekoncentrujące się na jego biografii, ale na różnorodnych aspektach jego działalności.

Kunsztyki z Warmii: Stowarzyszenie promuje lokalne, wyjątkowe produkty

Książka zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących życia Kopernika, takich jak wyjaśnienie, dlaczego nazywano go „Kopernik Warmiakiem” oraz jego zainteresowania ekonomią i działalnością jako urzędnik Kapituły Warmińskiej. Ponadto autor opisuje także wątki związane z astrologią, medycyną i numizmatyką, w której pojawiły się monety z wizerunkiem Kopernika.

reklama

Premierowa prezentacja książki odbyła się 16 lutego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, gdzie obecnie Wojciech Szalkiewicz pracuje, odpowiadając za promocję powiatu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Kunsztyki z Warmii: Stowarzyszenie promuje lokalne, wyjątkowe produkty

Paulina Grabowska z Mazur zawalczy o koronę Miss Polski