10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Nurkowie ze “Skorpeny” w Olsztynie świętują 18. edycję Wiosennego Spływu Rzeką Łyną

OlsztynNurkowie ze "Skorpeny" w Olsztynie świętują 18. edycję Wiosennego Spływu Rzeką Łyną

Po raz osiemnasty, nurkowie z Akademickiego Klubu Nurkowego “Skorpena” z Olsztyna wraz z mieszkańcami miasta powitali nadejście wiosny, uczestnicząc w kolorowym spływie rzeką Łyną. Wydarzenie to odbyło się w okolicach ulicy Tuwima, a uczestnicy płynęli z nurtem rzeki aż do parku centralnego.

reklama

Wśród nurków można było zauważyć różnorodne przebrania. Na czele korowodu płynął nurek w kasku Kapitana Ameryki, a wśród uczestników można było dostrzec ludzi w kolorowych perukach. Jedna z osób płynęła z balonami układającymi się w liczbę 18, symbolizując kolejną odsłonę tej tradycyjnej imprezy.

Podczas trwania wydarzenia (25.03.2023), uczestników zabezpieczała ekipa medyczna, która towarzyszyła im na brzegu rzeki. Wiosenne spływy nurków ze “Skorpeny” to w Olsztynie wieloletnia tradycja, przyciągająca licznych mieszkańców miasta, którzy z zaciekawieniem obserwują barwny wodny korowód. W przeszłości, podczas tego wyjątkowego wydarzenia, rzeką Łyną płynęło nawet kilkaset osób, celebrując nadejście wiosny w niecodzienny sposób.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia