9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozszerzenie oferty dla dzieci i młodzieży w Punkcie Konsultacyjnym Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

OlsztynRozszerzenie oferty dla dzieci i młodzieży w Punkcie Konsultacyjnym Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Dzięki porozumieniu między starostą olsztyńskim a burmistrzem Dobrego Miasta Jarosławem Kowalskim, od marca dzieci i młodzież z powiatu olsztyńskiego mają dostęp do rozszerzonej oferty pomocy w dobromiejskim Punkcie Konsultacyjnym Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (PPP-P). Poradnia zyskała dwa dodatkowe pomieszczenia, dzięki czemu może pomóc większej liczbie potrzebujących.

reklama

Szeroki zakres działań Poradni

Poradnia oferuje wsparcie logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, diagnozy oraz terapię. Zajęcia są głównie indywidualne, ale poradnia również szkoli rodziców i rady pedagogiczne. Od 2017 roku jest wiodącym ośrodkiem w powiecie, działając na rzecz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością.

Zwiększanie dostępności pomocy psychologicznej

W związku z pandemią i sytuacją zagrożenia wojennego, liczba osób potrzebujących pomocy psychologicznej wzrosła. Dlatego władze zdecydowały się zwiększyć ilość psychologów w szkołach. W przyszłości planowane są kolejne inicjatywy, mające na celu wsparcie dzieci i młodzieży, takie jak utworzenie kolejnej przychodni przy dobromiejskim szpitalu.

reklama
Wzrost liczby prób samobójczych wśród młodych Polaków. Alarmujące statystyki

Bezpłatna pomoc dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

Olsztyńska Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej i zawodoznawczej. Wspiera dzieci i młodzież uczące się w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie powiatu olsztyńskiego, ich rodziców i nauczycieli.

źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Tir zmiótł jej samochód z drogi. Iwona potrzebuje leczenia i rehabilitacji

Historia młodej pary z Olsztyna i ich walki o życie 34-letniego Bartosza