2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Śmieciowe niespodzianki w Olsztynie. Akcja “Czysta rzeka” przyniosła spektakularne efekty

OlsztynŚmieciowe niespodzianki w Olsztynie. Akcja "Czysta rzeka" przyniosła spektakularne efekty

W sobotę i niedzielę (25-26 marca) odbyło się wspólne sprzątanie rzeki Łyny oraz Kortowa w Olsztynie w ramach Operacji Czysta Rzeka. W sumie w akcjach wzięło udział 61 ochotników, którzy poświęcili swój czas i siły, aby zadbać o czystość rzek.

reklama

W sobotę ochotnicy wyruszyli spływem rzeki Łyny na trasie od Brzezin do Elektrowni Łyna w Lesie Miejskim. Niestety, po 7 godzinach pracy, zmęczeni uczestnicy dotarli jedynie do Mostu Smętka. W trakcie akcji zebrano około 4 ton śmieci, w tym przede wszystkim butelki plastikowe i szklane, puszki oraz odpady wielkogabarytowe, takie jak wózek inwalidzki, opony czy lodówka.

W niedzielę natomiast, ochotnicy przystąpili do sprzątania terenów w okolicach Jeziora Kortowskiego, gdzie znaleziono dzikie wysypisko części samochodowych. W sumie, w obu akcjach zebrano około 7 ton śmieci.

reklama

Szef sztabu Operacji Czysta Rzeka na Mazurach, Michał Bęczkowski z PTTK Mazury, podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i podkreślił, że potrzeba porządków na rzekach wydaje się znacznie większa. Organizatorzy nie wykluczają kolejnych akcji sprzątania i zachęcają do włączenia się w walkę o czyste rzeki.

Śmieciowe niespodzianki w Olsztynie. Akcja "Czysta rzeka" przyniosła spektakularne efekty przyroda Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia