12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Śmieciowe niespodzianki w Olsztynie. Akcja „Czysta rzeka” przyniosła spektakularne efekty

OlsztynŚmieciowe niespodzianki w Olsztynie. Akcja "Czysta rzeka" przyniosła spektakularne efekty

W sobotę i niedzielę (25-26 marca) odbyło się wspólne sprzątanie rzeki Łyny oraz Kortowa w Olsztynie w ramach Operacji Czysta Rzeka. W sumie w akcjach wzięło udział 61 ochotników, którzy poświęcili swój czas i siły, aby zadbać o czystość rzek.

reklama

W sobotę ochotnicy wyruszyli spływem rzeki Łyny na trasie od Brzezin do Elektrowni Łyna w Lesie Miejskim. Niestety, po 7 godzinach pracy, zmęczeni uczestnicy dotarli jedynie do Mostu Smętka. W trakcie akcji zebrano około 4 ton śmieci, w tym przede wszystkim butelki plastikowe i szklane, puszki oraz odpady wielkogabarytowe, takie jak wózek inwalidzki, opony czy lodówka.

W niedzielę natomiast, ochotnicy przystąpili do sprzątania terenów w okolicach Jeziora Kortowskiego, gdzie znaleziono dzikie wysypisko części samochodowych. W sumie, w obu akcjach zebrano około 7 ton śmieci.

reklama
Wilki wchodzą już do Olsztyna. Widziane w popularnym miejscu do spacerowania

Szef sztabu Operacji Czysta Rzeka na Mazurach, Michał Bęczkowski z PTTK Mazury, podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i podkreślił, że potrzeba porządków na rzekach wydaje się znacznie większa. Organizatorzy nie wykluczają kolejnych akcji sprzątania i zachęcają do włączenia się w walkę o czyste rzeki.

Śmieciowe niespodzianki w Olsztynie. Akcja "Czysta rzeka" przyniosła spektakularne efekty przyroda Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Wilki wchodzą już do Olsztyna. Widziane w popularnym miejscu do spacerowania

20-letni dąb został wkopany na Placu Solidarności