27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Włamywacze do olsztyńskich restauracji schwytani po pościgu. Jeden schował się w… bagnie

OlsztynWłamywacze do olsztyńskich restauracji schwytani po pościgu. Jeden schował się w... bagnie

Dzięki intensywnym działaniom olsztyńskiej policji udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat, podejrzanych o liczne włamania do restauracji, stacji paliw i myjni samoobsługowych. Straty wynikające z ich działalności osiągnęły ponad 120 tysięcy złotych. Obydwu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy z nich zostanie także oskarżony o czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych oraz posiadanie narkotyków. Sąd orzekł, że spędzi on najbliższe trzy miesiące w areszcie.

reklama

Intensywna praca policji prowadzi do zatrzymania

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili szeroko zakrojone działania, mające na celu ustalenie okoliczności włamań do różnych obiektów na terenie Olsztyna i powiatów olsztyńskiego oraz ostródzkiego. Wszystkie tropy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, przyłapani na gorącym uczynku podczas próby włamania do myjni samoobsługowej w Ostródzie.

*nagranie wideo

reklama

Pogoń za sprawcami i zatrzymanie

Mężczyźni próbowali uciec, nie bacząc na konsekwencje swojego działania. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i już następnego dnia zatrzymali obydwu na terenie Olsztyna. 28-latek był tak zdeterminowany, że zanurzył się po pas w bagnie, próbując uniknąć zatrzymania. Funkcjonariusze jednak nie ustąpili i wydostali go z wody. Przy mężczyźnie znaleziono woreczek z białym proszkiem, którym prawdopodobnie była metamfetamina.

Niecodzienna kradzież na Jeziorze Ukiel. Straty na 250 tys. zł

Zarzuty i konsekwencje

W wyniku prowadzonego postępowania ustalono, że mężczyźni wspólnie dokonali włamań do dwóch olsztyńskich restauracji, myjni samoobsługowej oraz stacji paliw. Młodszy z podejrzanych ma na swoim koncie więcej przestępstw. Łącznie usłyszał 18 zarzutów, a 33-latek – 6 zarzutów.

reklama

Obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 28-latka zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, natomiast wobec 33-latka – dozór policyjny. Prowadzone

postępowanie ma charakter rozwojowy, co oznacza, że mężczyźni mogą mieć związek z innymi przestępstwami przeciwko mieniu. Policja będzie kontynuować śledztwo, aby ustalić pełny zakres ich działalności przestępczej.

Współpraca między jednostkami policyjnymi

Dwaj mężczyźni byli również w zainteresowaniu policjantów z Ostródy. W marcu 2023 roku mieli włamać się do dwóch myjni samoobsługowych na terenie Ostródy, uszkadzając wyrzutniki i zabierając monety. Współpraca między jednostkami policyjnymi zaowocowała szybkim zatrzymaniem sprawców.

Dresiarz wyszedł bardzo zadowolony z szatni w Galerii Warmińskiej

Apel o ostrożność

Policja przypomina o zasadach ostrożności, które mogą pomóc w zapobieganiu tego rodzaju przestępstwom. Właściciele obiektów powinni dbać o odpowiednie zabezpieczenia, takie jak solidne zamki, systemy alarmowe oraz monitoring. W razie zaobserwowania podejrzanej aktywności wokół obiektów, warto niezwłocznie powiadomić służby mundurowe.

Sukces olsztyńskiej policji w zatrzymaniu sprawców licznych włamań pokazuje, że nieustępliwość i zaangażowanie funkcjonariuszy przyczynia się do wykrywania i eliminowania przestępczości. W miarę postępu śledztwa możliwe jest ujawnienie kolejnych przestępstw związanych z działalnością zatrzymanych mężczyzn, co może prowadzić do surowszych konsekwencji dla sprawców.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Morfeusz
27 marca 2023 12:08

Super do ciupy z nimi a 33 latek za dozór niech ładnie śpiewa.

Lolo
27 marca 2023 12:01

git ludzie

Popularne
Ogłoszenia

Niecodzienna kradzież na Jeziorze Ukiel. Straty na 250 tys. zł

Nocna akcja policji. 17-latek opracował sprytną metodę kradzieży