12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W jakich sytuacjach sprawdzą się podkłady medyczne?

Materiał partneraW jakich sytuacjach sprawdzą się podkłady medyczne?

Podkłady medyczne są wręcz niezastąpione zarówno w placówkach medycznych, jak i opiekuńczych – pozwalają one zapewnić pacjentom oraz personelowi medycznemu odpowiedni poziom higieny i bezpieczeństwa. Produkty te mogą być wykorzystane również w wielu innych miejscach, chroniąc meble oraz niwelując ryzyko rozprzestrzeniania się szkodliwych drobnoustrojów. W tym artykule przyglądamy się bliżej temu, w jakich sytuacjach sprawdzą się podkłady medyczne.

reklama

Podkłady medyczne – rodzaje

Wyróżnia się dwa rodzaje podkładów medycznych: celulozowe oraz podfoliowane. Produkty wykonane z celulozy wyróżniają się chłonnością. Są one przy tym przyjazne dla skóry, nie wywołują podrażnień i pozwalają jej swobodnie oddychać. Podkłady medyczne celulozowe stanowią odpowiednie rozwiązanie dla osób zmagających się z wrażliwą, skłonną do alergii skórą.

Podkłady medyczne podfoliowane produkowane są natomiast ze specjalnej bibuły – materiały chłonnego, a przy tym wytrzymałego. Ich dodatkowa warstwa folii zapewnia, że wilgoć nie zostanie przepuszczona na drugą stronę. Wierzchnia warstwa podkładu jest przy tym miękka, dlatego produkt nie powoduje podrażnień.

reklama

Podkłady medyczne – zalety ich wykorzystania

Odpowiednio dobrany wybór zapewnia, że meble będą chronione przed zniszczeniem i kontaktem m.in. z płynami ustrojowymi. Co więcej, ich wykorzystanie niweluje ryzyko przenoszenia drobnoustrojów oraz zapewnia wysoki poziom higieny i bezpieczeństwa.

Dzięki dostępności podkładów medycznych jednorazowych w różnych rozmiarach, możliwe jest dopasowanie ich wielkości do każdego fotela, kozetki, łóżka czy wózka inwalidzkiego. Wybierając takie produkty, należy zwrócić szczególną uwagę na ich szerokość oraz długość – skuteczność podkładu uzależniona jest od tego, ile powierzchni nim przykryjemy.

reklama

Dużą zaletą podkładów medycznych jest łatwość ich zastosowania. Zużyty produkt wystarczy zwinąć, a następnie wyrzucić do odpowiedniego kosza. Na dane miejsce należy położyć nowy podkład. Nie występuje tutaj konieczność prania, co ogranicza koszty. Ponadto, nie ryzykujemy, że produkt zostanie niedokładnie wyprany – wykorzystujemy produkt nowy i pozbawiony zabrudzeń.

Podkłady medyczne – w jakich sytuacjach się sprawdzają?

Podkłady medyczne można wykorzystywać w wielu miejscach. Chociaż kojarzone są one przede wszystkim z placówkami medycznymi, sprawdzają się one również podczas innych sytuacjaci.

Placówki medyczne

Każda placówka medyczna powinna być wyposażona w wysokojakościowe podkłady medyczne. Wynika to z faktu, że w tych placówkach pojawiają się pacjenci z odmiennymi dolegliwościami czy chorobami, a podkłady pozwalają zapewnić sterylne warunki oraz ograniczyć przenoszenie drobnoustrojów.

Sprawdź podkłady medyczne w Mercant.pl, które mogą zostać wykorzystane w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, placówkach opiekuńczych, jak i wielu innych miejscach.

Salony kosmetyczne, SPA, tatuażu, piercingu i inne

Podkłady medyczne zapewniają wysoki poziom higieny oraz bezpieczeństwa również w salonach kosmetycznych, SPA, masażu, tatuażu czy piercingu. Podczas wizyt w takich miejscach, klienci spędzają czas leżąc na fotelu kosmetycznym czy na łóżku, które warto odpowiednio zabezpieczyć przez zabrudzeniem czy zamoczeniem.

Opieka nad osobami leżącymi

Wyroby medyczne, takie jak podkłady, mogą być stosowane u pacjentów leżących – pozwalają one zniwelować ryzyko pojawienia się odleżyn. Są one przydatne w domowych warunkach, kiedy osoba leżąca zmaga się z nietrzymaniem moczu. Można je również z powodzeniem wykorzystać podczas opieki nad osobami starszymi czy z niepełnosprawnościami.

Opieka nad niemowlęciem

Podczas opieki nad niemowlęciem również warto wykorzystywać jednorazowe podkłady medyczne – wspierają one rodziców podczas przewijania malucha. Mogą się również przydać w trakcie odpieluchowania dziecka.

Opieka nad zwierzęciem

Z podkładów medycznych mogą również korzystać przychodnie weterynaryjne, jak i właściciele zwierząt – szczególnie tych młodych, które dopiero uczą się czystości w domu. Ponadto, chłonne produkty mogą się przydać podczas opieki nad starszymi czy schorowanymi pupilami posiadającymi problemy z wychodzeniem z domu. Warto także wspomnieć, że podkłady medyczne można wykorzystać w transporterze w trakcie podróży bądź zastosować jako ochrona posłań i kojców, podkład pod miskę z wodą oraz karmą.

Podkłady medyczne sprawdzają się w wielu sytuacjach – można je wykorzystywać m.in. w placówkach medycznych, salonach kosmetycznych czy piercingu, a także w domowych warunkach. Wspierają one osoby opiekujące się pacjentami, osobami leżącymi, niemowlętami czy zwierzętami.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia