11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjant nagrywa i zatrzymuje nieodpowiedzialnego kierowcę – zobacz nagranie!

IławaPolicjant nagrywa i zatrzymuje nieodpowiedzialnego kierowcę - zobacz nagranie!

Podkomisarz Rafał Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zademonstrował oddanie obowiązkom, zatrzymując nieodpowiedzialnego kierowcę podczas swojego dnia wolnego.

reklama

Policjant w akcji nawet na wolnym

W sobotę, 18 marca 2023 r., podkom. Rafał Wieczorek, będąc poza służbą, jechał jedną z dróg w gminie Iława. Zauważył wówczas audi, którego kierujący wykazywał się niebezpiecznym zachowaniem, ignorując znaki drogowe i wyprzedzając pomimo podwójnej linii ciągłej. Podkomisarz niezwłocznie zareagował, podążając za pojazdem i zatrzymując go na stacji benzynowej.

reklama

Nieodpowiedzialny kierowca ukarany

Policjant poinformował funkcjonariuszy będących na stacji paliw o zdarzeniu, a na miejsce przybyli funkcjonariusze ruchu drogowego. 31-letni kierowca został ukarany mandatami, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Nowe przepisy dotyczące punktów karnych

Policja przypomina, że znowelizowane przepisy prawa ruchu drogowego zmieniły system kasowania punktów karnych. Teraz punkty zostaną usunięte dopiero po upływie dwóch lat, a nie jednego, jak było wcześniej. Czas liczony jest od daty zapłacenia mandatu, a nie od dnia popełnienia wykroczenia. Jeśli kierowca straci prawo jazdy w tym czasie, będzie musiał przystąpić do ponownego egzaminu, nie mając już możliwości skorzystania z kursu redukującego punkty karne.

reklama
Olsztyn: Częściowe otwarcie ważnego skrzyżowania

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

11-latek na hulajnodze potrącony na przejściu dla pieszych

Olsztyn: Częściowe otwarcie ważnego skrzyżowania