-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czym jest Recruitment Process Outsourcing w Antal?

Materiał partneraCzym jest Recruitment Process Outsourcing w Antal?

Rekrutacja to wymagający i czasochłonny proces, zwłaszcza w przypadku pracowników wyższego i średniego szczebla lub pozycji wymagających rozległej wiedzy technicznej. Z tego względu warto postawić na wsparcie zewnętrznych firm oferujących usługi takie jak Recruitment Process Outsourcing. Czym jest RPO i na jakie korzyści można liczyć?

Recruitment Process Outsourcing – skuteczny sposób na uproszczenie rekrutacji

reklama

Uzupełnianie braków kadrowych to wymagające zadanie, które wymaga sporej ilości pracy ze strony firmy szukającej kandydatów na określone pozycje. W tradycyjnym modelu obowiązki w tym zakresie spoczywają na wewnętrznym zespole HR, który odpowiada za:

  • wyszukiwanie kandydatów, przygotowanie ogłoszeń oraz przeglądanie nadesłanych CV;
  • planowanie i prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych;
  • weryfikację kompetencji kandydatów – zarówno umiejętności miękkich, jak i twardych;
  • dostosowanie profilu potencjalnego pracownika do charakterystyki zespołu oraz wymagań projektu;
  • przygotowanie do finalizacji formalności związanych z zatrudnieniem.

To dość długa lista zadań, która wiąże się z potrzebą zainwestowania sporej ilości czasu i środków finansowych. Istnieje jednak sposób na znaczne uproszczenie tego procesu, a jednocześnie zauważalne zmniejszenie wydatków. Outsourcing zyskuje popularność w kontekście różnych działań prowadzonych przez firmy – nie inaczej jest w przypadku rekrutacji. Współpraca z zewnętrznym przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w rekrutacji, może być świetnym wyborem dla organizacji o różnych profilach. To atrakcyjna propozycja zarówno dla niewielkich firm, jak i przedsiębiorstw planujących bardzo rozległe projekty.

reklama

Usługi Recruitment Process Outsourcing znajdziesz na: https://antal.pl/dla-pracodawcy/usluga/recruitment-process-outsourcing

Dlaczego warto postawić na RPO?

Obok obniżenia kosztów rekrutacji warto zwrócić uwagę również na sprawniejsze przeprowadzenie całego procesu. Firma oferująca RPO, taka jak Antal, dysponuje własnym, wykwalifikowanym zespołem rekruterów, którzy wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas szukania i sprawdzania kandydatów. Dzięki temu można ponadto liczyć na większą elastyczność i możliwość wygodnego dostosowania całego procesu. W większości przypadków wystarczy po prostu przedstawić swoje oczekiwania dotyczące poszczególnych pozycji, a na samym końcu wypełnić niezbędne formalności – reszta procesu leży po stronie firmy outsourcingowej.

Modele współpracy RPO na przykładzie firmy Antal

reklama

Jak wygląda korzystanie z usług Recruitment Process Outsourcing? W przypadku firmy Antal można wyróżnić trzy główne podejścia:

  • RPO projektowe – stosowane wtedy, gdy potrzebne jest zatrudnienie stosunkowo dużej kadry do kompleksowej obsługi projektu;
  • RPO programowe – stała, długoterminowa współpraca w ramach konkretnego sektora, odpowiednie do pozycji o wysokiej rotacji pracowników;
  • RPO całościowe – kompletne przejęcie obowiązków związanych z rekrutacją.

Poszczególne modele współpracy mogą sprawdzać się w różnych sytuacjach. Przed rozpoczęciem współpracy warto dokładnie przeanalizować potrzeby przedsiębiorstwa. Można to zrobić z wykorzystaniem usług firmy outsourcingowej, która powinna być w stanie precyzyjnie określić właściwe podejście.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Faustyn
16 marca 2023 15:02

W dupie to mieć!!!!!! I tak wezmą kogo chcą lub protegowanego!!!!!

Popularne
Ogłoszenia