5 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn w kultowej grze Monopoly

OlsztynOlsztyn w kultowej grze Monopoly

Olsztyn jest kolejnym miastem, które doczekało się własnej edycji gry Monopoly. Wcześniej były to między innymi takie miasta jak Sydney, Dubaj, Katowice czy Opole.

Edycje miejskie gry Monopoly

reklama

Gra monopoly jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier. Głównym celem gry jest zdobycie przewagi na planszy oraz doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy.

Edycje miejskie również cieszą się popularnością. Różnica jest taka, że zamiast klasycznych pól gracze licytują lokalne atrakcje oraz miejsca znane mieszkańcom. Szata graficzna gry oraz jej komponenty zostają zindywidualizowane.

reklama

Jak przekazał Szymon Guz z firmy Winning Moves, pomysłodawca przeniesienia Olsztyna na planszę Monopoly „Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić kolejną edycję gry „Monopoly” poświęconą wyłącznie jednemu miastu”. I dodał „W tej chwili pracujemy nad doborem pól na planszy. To niezwykle trudne zadanie, bo miejsc wartych umieszczenia Olsztyn ma bardzo wiele. Jednocześnie czujemy wielką odpowiedzialność. Musimy zadbać o to, aby gra była atrakcyjna dla przyszłych graczy”.

Olsztyn chce wynajmować od przedsiębiorców toalety

Nowa gra będzie gotowa już wkrótce

Plansza powstanie w ciągu najbliższych tygodni. Jej ostateczny kształt pozostanie niewiadomą aż do czasu premiery. Jak powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz „Od dawna myśleliśmy o tym, żeby Olsztyn miał własną wersję Monopoly. Uznaliśmy, że Rok Kopernika będzie idealnym momentem, aby wejść do gry. I to właśnie pole z motywem kopernikowskim zostanie poddane wyborowi mieszkańców. Propozycje są trzy: ławeczka z Kopernikiem, zamkowa tablica Kopernika, czyli jedyny zachowany do naszych czasów przyrząd wykonany ręką uczonego oraz olsztyński zamek, miejsce, w którym mieszkał i urzędował Kopernik. W ciągu dwóch tygodni przekonamy się, jak zdecydują mieszkańcy”.

Prezentacja nowej gry jesienią

reklama

Plansza zostanie zaprezentowana w czasie swojej oficjalnej premiery, która odbędzie się w październiku 2023 roku z okazji 670 urodzin Olsztyna.

Olsztyn chce wynajmować od przedsiębiorców toalety

Osoby, firmy lub instytucje, które chciałyby zostać częścią olsztyńskiej edycji „Monopoly” mogą się zgłaszać telefonicznie pod numerem telefonu 792 299 622 lub mailowo z Szymonem Guzem szymon.guz@winningmoves.pl.

Gra Monopoly

Pierwsza edycja gry została wydana w 1935 roku. Do tej pory zostało sprzedanych ponad 200 milionów egzemplarzy tej gry. Pojawiło się również ponad 200 wersji lokalnych. Natomiast liczba najliczniejszej znanej kolekcji gry to ponad 90 edycji. Z kolei najdłuższa gra trwała 70 dni.

Olsztyn w kultowej grze Monopoly Urząd Miasta Olsztyna Olsztyn, Wiadomości

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaro z długą fujarą
18 marca 2023 11:15

A ten szczerzący się Dick to kto?

wkurzuny mieszkaniec
17 marca 2023 10:57

Komentarze do artykułu o szUbienicach zablokowane wiec tu napiszę i podpowiem panu Prezydentowi skąd wziąć na to pieniądze.
Z WOD-KAN panie prezydencie z WOD-KAN

Popularne
Ogłoszenia

Olsztyn chce wynajmować od przedsiębiorców toalety

Olsztyn chce wynajmować od przedsiębiorców toalety