4 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

WiadomościGwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

Od początku marca w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano ponad 900 zachorowań na COVID-19.

Duży wzrost zachorowań

reklama

W marcu na Warmii i Mazurach odnotowano znaczący wzrost zachorowań w porównaniu ze styczniem i lutym. Jak powiedziała wicedyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Agnieszka Wabik „W marcu nastąpił dynamiczny wzrost zachorowań na Warmii i Mazurach, podobnie jak w całym kraju. Musimy na siebie uważać i dbać o swoich bliskich. Należy się obserwować i w razie zakażenia izolować”.

W poniedziałek odnotowano na Warmii i Mazurach 236, we wtorek 183, a w środę 196 przypadków zachorowań.

Poprzednie miesiące

reklama

W styczniu w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 354 przypadki zakażenia. W lutym były to 603 przypadki. W pierwszej dekadzie marca było to już ponad 900 przypadków zarażenia. Liczba ta może być większa ze względu na to, że chorzy wykonują testy w domu albo nie zgłaszają się do lekarzy, mając podejrzenia zakażenia.

Apel o zachowanie ostrożności

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie apeluje o to, aby osoby zakażone poddawały się samoizolacji. Aktualnie bowiem nie ma administracyjnych decyzji o kwarantannie czy izolacji. Lekarz, który przyjmuje pacjenta, wysyła osobę chorą na zwolnienie lekarskie wraz z zaleceniem, aby osoba ta pozostała w izolacji. Lekarze POZ dysponują testami, które wykrywają zakażenie wirusem grypy, SARS– CoV-2 czy RSV.

reklama

Wciąż odnotowywane są przypadki zgonów z powodu COVID-19. W styczniu zmarło 8 pacjentów, w lutym 4, a w marcu odnotowano już 7 zgonów.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
11 marca 2023 15:34

Morderczy Katar Powraca

Popularne
Ogłoszenia