9 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn zajął wysokie miejsce w niechlubnym rankingu

OlsztynOlsztyn zajął wysokie miejsce w niechlubnym rankingu

Opublikowano wyniki rankingu miast, w których przeklina się najczęściej. Olsztyn zajął czwarte miejsce. W badaniu wzięło udział 1500 respondentów.

Kryterium płci i wieku

reklama

Na podstawie przeprowadzonej Preply przeciętny Polak przeklina około 19 razy dziennie. Dla porównania Amerykanie przeklinają 21 razy. Z kolei mieszkańcy Gdyni robią to 31 razy dziennie.

Biorąc pod uwagę kryterium płci, mężczyźni przeklinają częściej niż kobiety. Robią to 22 razy dziennie w porównaniu z kobietami, które mają wynik 15 razy na dzień. W przypadku kryterium wieku, Polacy w wieku od 16 do 24 lat przeklinają częściej, bowiem 27 razy dziennie, od tych w przedziale wiekowym 35-44 lat, którzy używają wulgarnych słów 12 razy dziennie.

Olsztyn zajął wysokie miejsce w niechlubnym rankingu Olsztyn, Wiadomości

Miejsca, w których przeklina się najczęściej

reklama

Na podstawie przeprowadzonych badań zapytano ankietowanych, w jakich miejscach używają najwięcej wulgaryzmów. Najczęściej odpowiadali oni, że w czasie „wyjścia ze znajomymi” (26,47%) oraz „w domu” (25,02%). Podczas jazdy samochodem wskazało 15,46% ankietowanych, a ponad 14% nie potrafiło wskazać konkretnego miejsca.

Olsztyn zajął wysokie miejsce w niechlubnym rankingu Olsztyn, Wiadomości

Pierwsza dziesiątka w rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu miast, w których przeklina się najwięcej, zajęła Gdynia z wynikiem 31 razy dziennie. Na drugim miejscu znalazła się Bydgoszcz z liczbą 29 wulgaryzmów, a na trzecim Szczecin z liczbą 23. Na miejscu czwartym znalazły się ex aequo Warszawa i Olsztyn z wynikiem 22.

reklama

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce przypadły miastu Łódź (20), Białystok (19), Kraków, Radom i Poznań (18), Katowice, Lublin i Wrocław (16), Rzeszów i Kielce (15) oraz Gdańsk i Toruń (14).

Olsztyn zajął wysokie miejsce w niechlubnym rankingu Olsztyn, Wiadomości

Unikanie przeklinania

Ankietowanych zapytano również o to, wobec kogo starają się najmniej używać wulgaryzmów. Najwięcej odpowiedziało, że przy dzieciach (74,05%) oraz przy przełożonym (71,79%). Pozostałe odpowiedzi to przy stole (71,59%), przy osobach starszych (67,14%) oraz w obecności nieznajomych (55,78%).

Ciekawe są również odpowiedzi dotyczące tego, do kogo przeklinają respondenci. Wśród najpopularniejszych odpowiedzi znalazły się 38,6% do siebie, 16,68% do znajomych, 16,53% do nikogo w szczególności, 9,64% do współpracowników oraz 6,73% do partnera.

Olsztyn zajął wysokie miejsce w niechlubnym rankingu Olsztyn, Wiadomości

Polacy wobec wulgarnego języka

Na pytanie, czy przeszkadza respondentom przeklinanie innych osób, zdania są podzielone. 62% respondentów, stwierdziło, że nie, a 38% powiedziało, że tak. Nie było znaczących różnic między kobietami i mężczyznami.

Jednak badanie pokazuje, że osoby w wieku 54 lat i poniżej były bardziej tolerancyjne wobec przeklinania niż osoby w wieku 55 lat i starsze. Najbardziej tolerancyjnym miastem wobec wulgaryzmów okazał się Sosnowiec z wynikiem 73%.

Olsztyn na czwartym miejscu

Miasto Olsztyn znalazło się w rankingu miast najczęściej używających wulgaryzmów na czwartym miejscu z wynikiem 22 przekleństw dziennie. Natomiast ponad 11% badanych mieszkańców Olsztyna twierdzi, że nigdy nie przeklina.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

20 KOMENTARZY

20 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maciej
13 marca 2023 08:26

Niestety jaki pan taki kram. Wystarczy popatrzeć na to co się dzieje na ulicach a wulgaryzmy suną się same na usta.

Anonimowo
10 marca 2023 10:42

Ludzie inteligentni duzo przeklinaja 🖕😉

Popularne
Ogłoszenia