15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Ceny nieruchomości w Olsztynie wciąż wysokie. Kupujący chętniej płacą gotówką

OlsztynCeny nieruchomości w Olsztynie wciąż wysokie. Kupujący chętniej płacą gotówką

Ceny mieszkań w Olsztynie, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, wciąż utrzymują się na wysokim poziomie. Za metr kwadratowy nowego mieszkania trzeba zapłacić średnio 8,5 tysiąca złotych, a na rynku wtórnym około 7,5 tysiąca złotych. Właściciele biur nieruchomości potwierdzają, że klienci chętniej płacą za lokale gotówką, ponieważ ceny kredytów na tyle wzrosły, że mało kto ma zdolność kredytową. Mimo to, ceny nieruchomości nie przeszkadzają kupującym, którzy wykazują duże zainteresowanie zakupem mieszkań, zwłaszcza tych posiadających dwa lub trzy pokoje.

reklama

Nie wszyscy potencjalni klienci stać jednak na zakup za gotówkę, co sprawia, że wciąż jest duże zainteresowanie rządowym kredytem na zakup mieszkania. Mimo to sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym spowolniła, a deweloperzy obniżyli ceny, by pozbyć się zalegających inwestycji, na których brak kupujących.

Niełatwo jest również na rynku lokali usługowych, gdzie Ci, którzy mogli, zrezygnowali z wynajmowania i przeniosli swoją działalność do domu. Możliwość pracy zdalnej wpłynęła na mniejsze zainteresowanie takimi lokalami, a koszty utrzymania i najmu utrzymują się na bardzo wysokim poziomie.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ytu
23 marca 2023 15:50

Dziwię się że ktoś mając gotówkę chce tu mieszkać . Żadnych perspektyw

Wiola
9 marca 2023 13:31

Kiedy program darmo mieszkanie plus ➕

Polecane
Ogłoszenia