7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Po 30 latach znika olsztyńska giełda warzywna

OlsztynPo 30 latach znika olsztyńska giełda warzywna

Do redakcji TKO zwrócili się sprzedawcy z giełdy warzywnej, która przez wiele lat znajdowała się na ulicy Towarowej. Dostali oni wypowiedzenia wynajmu lokali.

Wypowiedzenie umów wynajmu

reklama

Prawie 30 lat działała w Olsztynie giełda, która znajdowała się na ulicy Towarowej. To miejsce, które zaopatrywało w warzywa i owoce zarówno rynek detaliczny, jak i hurtowy. To także miejsce, w którym od lat znajdowały zatrudnienie całe rodziny, prowadząc swoje biznesy z pokolenia na pokolenie. Miejsce to było również znane z tego, że można się było na nim zaopatrzyć w ekologiczne, zdrowe produkty.

Wcześniej najemcom stopniowo był podwyższany czynsz za wynajem. A w tym roku otrzymali oni wypowiedzenie umów wynajmu swoich lokali. Nie otrzymali oni jednak żadnej propozycji zastępczej.

reklama

Na giełdzie towarowo-warzywnej zatrudnienie miało około 100 osób. Teraz zostali oni bez pracy i źródła utrzymania. Część osób zmuszona będzie do całkowitego zamknięcia swoich biznesów, inni rozważają przeniesienie ich do podobnych miejsc ulokowanych w innych miastach.

Jak mówią sprzedawcy, teren giełdy został wykupiony przez inwestora, który miał już wykupywać sąsiadujące działki w pobliżu ulic Lubelskiej oraz Towarowej.

Pana Artura skazało 46 sądów w Polsce. Walka o uniewinnienie, czyli jak sądy niszczą człowieka?

Po giełdzie nie ma śladu

reklama

Po godzinie 8 rano na giełdzie jest pusto. Biuro jest zamknięte. Jak powiedział jeden z ostatnich sprzedawców na giełdzie, większość stoisk została już zlikwidowana. Część osób dostała wypowiedzenia jakiś czas temu i zamknęli swoje stanowiska. Niektórzy przenieśli się w inne miejsce na przykład na ulicę Lubelską. Inni sprzedawcy jeszcze nie otrzymali wypowiedzeń, ale już wkrótce także zamierzają zamknąć swoje punkty i zmienić lokalizację.

O tym, że w tym miejscu dawniej toczył się handel, świadczą szyldy po dawnych punktach. Na ogrodzeniu wciąż widnieje tablica informująca o godzinach otwarcia giełdy. Jednak nie ma już na niej żadnych kupujących.

Czy ma to związek z budową McDonald’s?

Jak niedawno informowaliśmy, przy ulicy Towarowej ma powstać restauracja McDonald’s. Będzie to już kolejny punkt, ponieważ restauracje znajdują się już przy pl. Roosevelta, przy ul. Lubelskiej i w Galerii Warmińskiej. Niedawno został otworzony kolejny punkt mieszczący się przy ulicy Sikorskiego. Planowana restauracja ma się znajdować w pobliżu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Carrefour zamyka duży sklep w Olsztynie

Koniec Zatorzanki

Niedawno informowaliśmy również o tym, że z końcem 2022 roku z użytku została wyłączona powierzchnia handlowa Miejskiej Hali Targowej Zatorzanka. Jak mówiło wtedy miasto, ponad 800 tysięcy złotych musiałoby w nowym roku dopłacić do utrzymania Zatorzanki, bez podnoszenia czynszów obecnym najemcom.

Hala ta została wybudowana w latach 90-tych i przez wiele lat cieszyła się popularnością wśród mieszkańców Olsztyna. W czasie największego zainteresowania w obiekcie tym swoje stanowiska miało około 50 najemców, z czasem liczba ta zaczęła maleć.

Jak mówiła na temat przyszłości Zatorzanki rzeczniczka Urzędu Miasta Marta Bartoszewicz „Mogę zdementować plotki mówiące o tym, że miasto planuje sprzedać halę dla dewelopera, który postawi tu bloki”. I dodała, że „Chcemy przygotować Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i przy udziale mieszkańców ustalić co powinno znaleźć się w tym miejscu”.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

20 KOMENTARZY

20 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jan nowak zesrański
14 marca 2023 13:37

I bardzo dobrze, czas giełdy już dawno minął i tylko straszyła swoim wyglądem.

dan
12 marca 2023 14:18

maja byc tylko korporacje zrozumcie to, niedługo zabiorą gotówkę zostaniemy nowoczesnymi niewolnikami

Popularne
Ogłoszenia

Carrefour zamyka duży sklep w Olsztynie

Nowe centrum handlowe na Mazurach